Videoton FC Fehérvár - Békéscsabai Előre FC 5 : 1 19:00

2016.05.27, 10:12 (szerk.: 2021.02.06, 22:05)
    A szünet után realizálódott a papírforma
    Videoton FCF - Békéscsabai Előre FC 5-1 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 3000 néző
    V.: Márton (Koch, Gyarmati)
    Videoton: Bíró 0 - Urbonas 6, Makrickij 6, Schindler 5 - Tóth 6, Miklós 6, Vancsa 7, Schneider 5 - Takács L. 6, Korsós 7, Róth 7. Edző: Disztl László
    Békéscsaba: Baji 5 — Diczkó 4 — Sándor 5, Raducu 5, Vasas 4 — Fazekas 4, Dobi 4, Brlázs 5, Kálai 4 — Dani 5, Stoica 6. Edző: Pásztor József
    Csere: Dobi helyett Todorovics (5), Urbonas h. Dulics (6), mindketten a szünetben, Kálai h. Frank (5) az 54., Schneider h. Pálfi (6) a 60., Fazekas h. Takács Gy. (-) a 63., Bíró h. Milinte (-) a 77. percben.
    Gólszerző: Róth a 35., Vancsa (11-esből) a 46., Korsós az 57., Stoica a 63., Pálfi a 71., Takács L. a 82. percben.
    Sárga lap: Vancsa (Sándor felvágásáért) a 6., Sándor (törlesztésért) a 7., Dobi (visszarántotta Vancsát) a 45. percben.
    Szögletarány: 7:5 (4:1).

35. perc: Miklós beadását Takács L. négy méterről fejelte kapura. Baji óriási bravúrral védett, a kipattanót Korsós adta vissza, és Róthnak már nem volt nehéz dolga három méterről az üres kapuba pofozni a labdát (a gólhoz tartozik, hogy a békéscsabai játékosok hevesen reklamáltak a játékvezetőnél, állításuk szerint Korsós az alapvonalon kívülről adta vissza a labdát), 1-0.
    46. perc: Kálai vágta fel Tóth Attilát a 16-oson belül, amiért büntető járt. A 11-est Vancsa a jobbra elvetődő Baji mellett küldte a bal alsó sarokba, 2-0.
    57. perc: Róth átadásával Korsós lépett ki, s a kifutó Baji mellett is elhúzva rúgta az üres kapu közepébe, 3-0.
    63. perc: Todorovics remekül látta meg a védők között kiugrásra kész Stoicát, aki néhány lépés után bokából emelt a kifutó Bíró felett a hálóba, 3-1.
    71. perc: Takács sokadik szögletét a hosszú oldalon berobbanó Pálfi kilenc méterről csukafejessel küldte a léc alá, 4-1.
    82. perc: Takács fél fordulattal 18-ról szúrta rá a labdát, amely Bajin már túljutott, de először a bal, majd a jobb kapufára pattant. A leghamarabb Takács eszmélt, és a kipattanót egy méterről bepiszkálta a kapuba, 5-1.

A „több sebtől vérző” kifejezés is kevés volt a mérkőzés előtt a vendégek jellemzésére, ugyanis a hiányzók ellátására talán egy nagyobb méretű orvosi rendelő is kevés lett volna. Ennyi hiányzó még egy rutinosabb, jobb erőkből álló csapatot is megzavart volna, hát még egy „csikócsapatot”.
    Pásztor edző ennek megfelelően elemzett a mérkőzés előtt, még a szokottnál is visszafogottabb volt, és arról beszélt, hogy ő maga sem tudja, mire lesz képes az igen felforgatott gárda, de egyben reménykedett, a Videoton nem rohan át a csapatán.
    Nos, az első negyedórában ezt nem tette meg a hazai együttes, szívélyes vendéglátónak bizonyult, hiszen legalább annyiszor pattogott a piros-kékek térfelén a labda, mint a vendégekén. A félidő második harmadában aztán áttolódott a játék mintegy 65—35 százalék arányban a Békéscsaba térfelére, de hiába próbálkoztak a Videoton-támadók, a 16-os előtt teljesen elfogyott Takácsék tudománya, ugyanis a vendégek védelme ebben az időszakban remekül zárt. Diczkó söprögetett, Sándor a játékmester Vancsát, Brlázs Róthot, Vasas Takács Lajost követte mindenhová, és mindezt tették úgy, hogy már a középpályán csírájában elfojtották a hazai rohamot. A gólt azonban ennek ellenére nem kerülték el a lila-fehérek, hiszen az első igazán veszélyes hazai támadás gólt eredményezett. A csabaiak ezután sem zuhantak össze, próbálkoztak ellenakciókkal, de ezek eredménytelenek maradtak.
    A második félidőt meghatározta a korán összehozott 11-es. Innentől kezdve már közelről sem lehetett békéscsabai jó védekezésről beszélni, inkább védelmi zavarokról, aminek hamar meg is lett az eredménye a harmadik gól formájában. A csabaiak 3—0 után teljesen feladták a védekező taktikát, aminek megvolt a veszélye, hiszen a piros-kékek gyors emberei nagyobb területen mozoghattak, igyekezve további találatokat szerezni. Mindebből talán kiderül, hogy jóval mozgalmasabbá vált a találkozó, mint mondjuk az első játékrészben volt.
    A hazai közönség jól szórakozott, a fehérvári játékosok felszabadultan fociztak, a csabaiak pedig becsületből gyűrték, hajtották ellenfelüket, és számos helyzetet kihagytak. De hogy ez mennyire volt elég, azt az eredmény mutatja.
    Az érthetetlenül gyenge fehérvári és meglepően jó vendégkezdést követően tehát a második játékrészre realizálódott a papírforma, és teljesen megérdemelt hazai siker született, hozzátéve, hogy a gólkülönbség túlzottnak tűnt a mérkőzés lefújása után, hiszen a meccs utolsó félórájában a Csaba előtt is számos gólszerzési lehetőség adódott.

Edzői nyilatkozatok
    Disztl László, a Videoton edzője:
    — Az első félidőben kapkodva, idegesen játszottunk. Ä szünet előtti gól azonban megnyugtatta a csapatot, s ezután már jobban játszottunk.
    Pásztor József a Békéscsaba edzője:
    — Megérdemelt a hazaiak győzelme, mert egyelőre jobb csapatot képviselnek. Játszhattunk volna szorosabb eredményt is, ha fegyelmezettebbek vagyunk, és néhány játékosunk nem játszik ilyen gyengén.
    — Hol volt a mérkőzés fordulópontja?
    — A második félidő első percében kapott 11-es teljesen kiütötte a csapatot. Megzavarodtunk hátul, és teljesen fel is lazultunk, olyan emberek akartak gólt rúgni, akiknek nem pz lett volna a feladatuk, és a Videoton ezt nagyon rutinosan kihasználta.
    — Todorovics beállásától azt kapta, amit várt?
    — Nem egészen, hiszen Todorovics nem azt a teljesítményt nyújtja, amit elvárnék tőle. Nem igazán csapatember, a fiatalokat nem segíti, hanem kiabál velük a pályán, s ezzel is minduntalan az önbizalmukat szabdalja. Neki inkább vezéregyéniségnek kellene lennie, de sokszor hátráltatja inkább a csapatot.
    — Vajon melyik az igazi arca a csapatnak? Az idegenben súlyos vereségeket szenvedő, avagy a Fradi ellen otthon győzelmet szerző gárda?
    — Valahol a kettő között, hiszen idegenben borzasztóan szerencsétlenek vagyunk, a Fradi ellen pedig mindenki a maximumot nyújtotta. Tíz pontunk van, ami nagy dolog, de nem tudott még ez a gárda összeérni, az első gól után idegenben képtelenek vagyunk egyelőre talpra állni.
    (Szegedi Zsolt)

6. Videoton 10 4 4 2 17-14 16
    ...
    13. Békéscsaba 10 3 1 6 7-27 10

Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember 25.
    Az első gólra a 34. percig kellett várni, a védők gyűrűjében Takács figyeli a labda útját

Fejér Megyei Hírlap, 1997. szeptember 25.