Hungária krt., 1500 néző, V: Arany

gólszerzők: Kenesei (39.), Orosz (50.)
    sárga lap: Lőrincz (49.), Molnár (81.), illetve Perger (32.), Kovács B. (78.)
    piros lap: Posza (87.)
    cserék: Egressy helyett Madar Cs. (70.), Kenesei helyett Preisinger (70.), Orosz helyett Farkas (81.), illetve Sallai helyett Soós (60.), Pest K. helyett Szobodszkij (66.), Ördög helyett Bozsér (72.)
    jó: Molnár

Kezdőcsapatok:

MTK:
    Babos - Lőrincz - Kuttor, Molnár - Farkasházy, Zimmermann, Illés, Halmai, Egressy - Kenesei, Orosz

Siófok:
    Posza - Juhász, Szabadi, Perger - Kovács B., Győri, Sallai, László - Szabó Z., Ördög, Pest K.

Ami az első félórában zajlott a pályán az mindennek nevezhető, de nem korszerű labdarúgásnak. Bosszantó hibák, kevés mozgás és lesrefutások mindkét oldalon bőven akadtak. A két kapus, Babos és Posza jószerivel csak a hazaadások játékbahozása miatt nem unatkozott. Az első valamirevaló helyzet a 37. percben alakult ki. Halmai kiugratása után Kenesei az ötös sarkáról fölé emelt. Két perccel később az MTK csatára már betalált. Illés remek ütemben indította Keneseit, a játékos először Poszába lőtt, de a kapusról felpattanó labdát, a játékos a hálóba sodorta (1-0).

A szünet után gyorsan növelte előnyét az MTK. Egressy a baloldalon vezette fel a labdát, a 16-os előtt Oroszhoz játszott,
    aki két csel után tisztára játszotta magát és a kiinduló Posza mellett, a bal kapufa segítségével a hálóba passzolt (2-0). A gól egyik csapatra sem hatott élénkítőleg, így folytatódott az unalmas, hibákkal tarkított játszadozás. A siófokiak komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, míg a hazaiakban nem volt átütőerő, próbálkozásaik a büntetőterület előtt elhaltak. A hajrában azért történt egy, s más. A 87. percben Illés kitűnően indította Preisingert, aki 25 m-re a kaputól átemelt a kifutó Posza felett. A hálóőr nemes egyszerűséggel elütötte a csatárt. Kiállítás Mivel a bányász már kimerítette cserelehetőségeit, Perger állt a kapuba. Az eset miatt megítélt szabadrúgást, a pótkapus, ha nehezen is, de védte.

A gyenge színvonalú 90 percen a bajnoki címre áhitozó MTK, csak nagyon nehezen tudta legyűrni a Siófokot.