Videoton FC Fehérvár - Kispest-Honvéd FC 0 : 1 19:30

2019.02.12, 12:08
    1998. Székesfehérvár, július 24., péntek (tud) - A Profi Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár - Kispest-Honvéd FC 0-1 (0-0)
    Székesfehérvár, 8000 néző, V: Tóth V.

gólszerzők: Borgulya (78. - 11-esből)
    sárga lap: Tóth A. (39.), illetve Szántó (22.), Gabala (27.)
    csere: Vancsa helyett Györök (64.), Zsivóczky helyett Róth (64.), illetve Csertői helyett Azoitei (63.), Szántó helyett Holló (85.), Hungler helyett Farkas (88.)
    jók: Kuntics, Urbonas, Waltner, illetve Plókai, Dubecz, Borgulya

Videoton:
    Milinte - Tóth A., Makrickij, Schindler - Máriási, Puskás, Vancsa, Urbonas, Zsivóczky - Kuntics, Waltner

Kispest:
    Vezér - Plókai, Hungler, Gabala - Pintér, Dubecz, Tarlue, Bánföldi, Szántó - Csertői, Borgulya

A 9. percben Zsivóczky baloldali beadását Vezér ujjheggyel ütötte el Waltner elől.

A 16. percben Urbonas 20 m-es lövése veszélyeztette a vendégek kapuját, Vezér magabiztosan védett.

A 18. percben egy összecsapásnál Tóth A. sérült meg, rövid ápolás után azonban folytatta a játékot.

A 28. percben Dubecz beadása jó helyzetben találta Borgulyát, a csatár azonban addig forgolódott, amíg Makrickij közbelépett és felszabadított. a 35. percben Vancsa 17 m-ről célozta meg a bal alsó sarkot, Vezér hárított.

A második játékrészben bátran kezdett a Kispest. A 47. percben Plókai átadását Borgulya a jobb oldalról, 15 m-ről nagy erővel lőtte kapura, de Milinte jó érzékkel belenyúlt, így a labda a kapufát érintve került szögletre.

Ezután egyre többet vállalt a Videoton és többet is támadtak a hazaiak.

Az 53. percben Puskás jobboldali beadását Waltner fejelte kapura, Vezér bravúrral szögletre ütötte ki a labdát.

Mezőnyfölényben játszott a Videoton, de a befejezésnél rendre rossz megoldást választottak a székesfehérvári játékosok.

A 78. percben vezetést szerzett a kispesti csapat. Gabala a jobb oldalon, az alapvonallal párhuzamosan tört kapura, amikor átesett a becsúszó Makrickij lábán, Tóth játékvezető 11-est ítélt. Borgulya a jobbra mozduló Milinte mellett a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt (0-1).

A mérkőzés nagy részében veszélyesebben játszott a Videoton, de a hazaiak még nem alkottak igazi csapatot. A szervezetten és jól védekező Kispest kihasználta legnagyobb lehetőségét, s így győzelemmel kezdte a bajnokságot.