Haladás-Milos - MTK Hungária 2 : 1 18:00

2019.01.31, 12:42
    Szombathely, 1998. szeptember 26. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 9. fordulójában:

Haladás-Milos - MTK Hungária FC 2-1 (2-0)
    Szombathely, 4500 néző, V: Arany

gólszerzők: Kocsis (1.), Balogh (6.), illetve Illés (61.)
    sárga lap: Zugor (9.), Varga (68.), illetve Szekeres (71.)
    csere: Kocsis helyett Fehér (63.), Plókai helyett balassa (67.), Vidóczi helyett Nagy (78.), illetve Lőrincz helyett Balaskó (a szünetben), Molnár helyett Csordás (62.)
    jók: Tóth M., Zugor, Kovács, Balogh, Kocsis, illetve Komlósi, Erős, Illés

Haladás:
    Németh - Tóth M. - Varga, Zugor, Koller - Bonchis, Vidóczi, Kovács, Balogh - Plókai, Kocsis

MTK:
    Babos - Lőrincz - Molnár, Komlósi, Szekeres - Madar, Erős, Illés, Szamosi - Kenesei, Orosz

A Haladás kezdte a játékot, és mindjárt meg is szerezte első gólját. A bal oldalon felfutó Kocsis kapta a labdát, a balösszekötő helyéről a beadásra számító Babos mellett éles szögből 14 m-ről a kapu bal alsó sarkába lőtt (1-0). Ez lendületet adott a hazai csapatnak, mert a 6. percben ismét újabb góllal örvendeztette meg a közönséget. Gyors kontratámadás után Kovács nagyszerű labdát adott a balösszekötő helyén felfutó Baloghnak, aki 17 m-ről óriási lövést küldött kapura. A labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (2-0).

Ez hidegzuhanyként hatott a fővárosi csapatra, mert percekig nem tudta átvenni a játék irányítását. Negyedóra elteltével esett a hazai csapat nyomása, és ezután kiegyenlítettebb lett a játék. Ebben az időszakban is a Haladásnak volt ismét gólszerzési lehetősége, de a 30. percben Kocsis jobb felső sarokba tartó lövését Babosnak nagy bravúrral sikerült hárítania. Az MTK is próbálkozott, de nem sok sikerrel. A hazaiak fegyelmezetten és szorosan fogtak embert, így kísérletezéseik már csírájában el lettek fojtva.

A szünetben átszervezte csapatát Egervári Sándor. Levitte a középhátvéd Lőrinczet és helyette a középpályás sorba állította Balaskót. Így próbált ember- és mezőnyfölényt kiharcolni csapata. Ez sikerült is neki, mert mindjárt támadólag lépett fel. A második játékrészben szinte kapujához szegezte ellenfelét az MTK. Nagy nyomás nehezedett a Haladás védőire, de ők egy esettől eltekintve végig megbízhatóan látták el feladatukat.

A 61. percben Madar a bal oldalon futotta le a hazai védőket, majd az alapvonal közeléből középre ívelt, és a jó ütemben érkező Illés 8 m-ről a kapu közepébe fejelt (2-1). Továbbra is a fővárosi csapat irányította a játékot, szinte mindent egy lapra feltéve rohamozott az egyenlítő gól érdekében, de a szombathelyiek minden próbálkozásukat meghiúsították.

Szinte macska-egér harc folyt a pályán, a fővárosiak rohamoztak, a Haladás pedig foggal-körömmel védekezett. A mérkőzés utolsó perceiben a Haladás ragadta magához a kezdeményezést, gyors kontratámadásokat vezetett, adódott is lehetősége, de ezt már nem tudta kihasználni.

A végig igen lelkesen és fegyelmezetten küzdő szombathelyiek megérdemelten arattak győzelmet az eddig veretlen fővárosi csapat felett.