Vasas Danubius Hotels - Debreceni VSC-Epona 2 : 0 17:00

2018.05.26, 11:34
    Budapest, 1998. október 17., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 11. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - DVSC-Epona 2-0 (1-0)
    Fáy u., 3000 néző, V: Puhl

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth, Juhár, Aranyos - Szilveszter, Váczi, Galaschek, Maczó - Hámori, Pál

DVSC-Epona:
    Fekete - Pető, Gojan, Bernáth - Vadicska, Siklósi - Szatmári, Bagoly, Böőr - Kiss Z., Csehi

gólszerző: Váczi (2., 60.)
    sárga lap: Galaschek (29.), illetve Siklósi (45.)
    csere: Maczó helyett Zombori (53.), Pál helyett Koltai (83.), illetve Csehi helyett Madar (62.), Szatmári helyett Benczik (69.)
    jók: Váczi - a mezőny legjobbja, Pál, Mónos, illetve Böőr, Bagoly

Gyors Vasas-góllal kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Váczi lesgyanús helyzetben lecsapott egy előrevágott labdára, kicselezte Fekete kapust és 5 m-ről higgadtan a hálóba lőtt (1-0).

A debrecenieket megzavarta a kapott gól és az első negyedórában egyetlen értékelhető támadást sem vezettek. A 11. percben növelhette volna előnyét a Vasas: Mónos beadását Hámori félfordulattal küldte kapura, de Fekete egy bravúros mozdulattal hárította a jobb felső sarokba tartó lövést. A piros-kékek ezután is nagy nyomás alatt tartották a debreceniek kapuját és Váczi, illete Szilveszter hasznos középpályás munkájával sorra dolgozták ki a helyzeteket.

Húsz percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a vendégek ki tudjanak jönni a Vasas szorításából. Ezt követően a debreceniek vezettek egy-két beívelésre épülő veszélyes támadást. A félidő utolsó negyedórája kiegyenlítettebb mezőnyjátékot hozott.

A második félidőben a vendégek szerezhettek volna gólt kétpercnyi játék után. A 47. percben Siklósi 22 m-es lövése után centiméterekkel kerülte el a labda Végh kapujának jobb alsó sarkát.

Az 51. percben két hatalmas gólhelyzetet is kihagyott a Debrecen. Előbb Böőr futotta le az egész Vasas-védelmet, de 15 m-ről leadott lövését Végh kiütötte, majd Bagoly a kipattanót a kapusba lőtte.

Öt perccel később Váczi 30 m-ről végezhetett el szabdarúgást, de lövését követően a keresztlécen csattant a labda. Ezután követően felpörgött a találkozó irama, mivel mindkét csapat áttért a nyíltsisakos támadófutballra.

A 60. percben Váczi második találatával kétgólosra növelték előnyüket a piros-kékek. Az ügyetlenkedő debreceni védőktől Szilveszter elé került a labda, aki középre adott, és az érkező Váczi 12 m-ről a kapuba bombázott (2-0).

Tíz perccel később a debreceni Böőr 10 m-ről, senkitől sem zavartatva lőtt a kapu fölé, majd egy perc múlva Bagoly lőtte telibe a kapufát.

Az átlagosnál magasabb iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Vasas megérdemelten szerezte meg a három pontot.