Vasas Danubius Hotels - Nyírség-Spartacus FC 1 : 1 14:00

2019.01.22, 10:48
    Budapest, 1999. február 27., szombat (MTI) - Labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 18. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - Nyírség-Spartacus FC 1-1 (1-1)
    Fáy utca, 4000 néző, V: Piller

gólszerzők: Farkasházy (40.), illetve Karkusz (17.)
    sárga lap: Maczó (83.), Sowunmi (90.), illetve Gradinariu (75.)

Vasas DH:
    Végh - Mónos, Tóth, Juhár, Maczó - Szilveszter (Koltai, 65.), Farkasházy, Galaschek, Zombori (Sowunmi, 78.) - Hámori, Pál

Nyíregyháza:
    Celeszki - Gradinariu - Ács, Szatke - Kondora (Bessenyei, 52.), Szabó A., Nagy S., Kiss Gy., Karkusz - Baranyi (Márkus, 81.), Kirchmayer (Azoitei, 62.)

17. perc: Kirchmayer gurított jobbra Kondora elé, aki az alapvonal közeléből az ötösre emelt, a labdára Karkusz robbant, előbb Véghbe lőtt, majd a visszapattanó labdát három méterről a Vasas hálójába fejelte (0-1).
    40. perc: Zombori robogott el a bal oldalon, beadásából Hámori hét méterről fejelt kapura, a labda Celeszki hasa alatt elgurult, végül is Farkasházy közelről a kapuba lőtt (1-1).
    44. perc: Hámori lőtt balról, 10 m-ről, kisodrodott helyzetből, a labda a bal kapufát érintve gurult vissza a mezőnybe.
    77. perc: Azoitei csúsztatott a középen kiugró Szabó A. elé. A nyíregyházi középpályás mellel ügyesen vedte át a labdát, 12 m-ről lőtt, Végh azonban bravúrosan mentett.
    84. perc: Sowunmi 15 méterről, jobbról leadott lövését a vendégek macedón válogatott kapusa, Celeszki látványosan védte.

A közepes színvonalú mérkőzésen a taktikusan játszó nyíregyháziak megérdemelten jutottak egy ponthoz.