Újpest FC - III. Kerület FC-Auto Trader 4 : 1 17:00

2018.10.09, 13:29
    Budapest, 1999. május 29., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 32. fordulójában:

Újpest FC - III. Kerület FC-Auto Trader 4-1 (1-0)

Megyeri út, 1500 néző, V: Kiss G.
    gólszerzők: Herczeg (35.), Szekeres (69.), Szanyó (71., 87.), illetve Lendvai (90.)
    sárga lap: Kiskapusi (52.), Terjék (65.), illetve Pálfi (16.), Sági (66.)

Újpest:
    Bíró (Szántai, 88.) - Kovács B., Urbán, Kiskapusi, Szekeres - Pető (Kvasz, 5.), Szanyó, Tóth N. (Szélesi, 80.), Szlezák - Herczeg, Terjék

III. Kerület:
    Tóth I. - Kovács N., Gáspár, Gál, Kilik - Tordai, Gyura (Sági, 62.), Stranyóczky, Pálfi (Lendvai, 46.) - Wukovics, Juhos (Dunai, 60.)

17. perc: Tóth N. a bal oldalról mintaszerűen adta be a labdát, de Szekeres 3 m-ről ordító helyzetből mellélőtt.
    23. perc: Ismét Tóth ívelt be balról szögeletet, Szanyó pedig az ötösről centiméterekkel fejelt a jobb sarok mellé.
    35. perc: Urbán unta meg a csatárok tehetetlenségét: 20 m-eslövése Tóth Ivánról kipattant, Terjék ismételhetett, de a labda ismét kijött a kapusról, és Herczeg közelről bekotorta (1-0).
    40. perc: Herczeg cselezgetett a bal szélen, s beívelése, amely átszállt a kapus felett, a kapufán csattant.
    54. perc: Tóth N. egy percen belül két szögletet végezhetett el: az első után Szanyó fejesét Tóth védte, a másodikból Szekeres a kapufát találta el.
    69. perc: Tóth ezúttal jobbról ívelt be sarokrúgást: Kiskapusi a hosszú saroknál továbbfejelte a labdát, Szekeres pedig a kapuba bólintott (2-0).
    71. perc: Tóth N. most szabadrúgást adhatott be jobbról, Szanyó 4 méterről a jobb sarokba csúsztatott (3-0).
    85. perc: Terjék egy hosszú indítást követően közelről a kapufára fejelt.
    87. perc: Mintaszerű támadás végén Szanyó a 16-osról lágyan a kapuba ívelt (4-0).
    90. perc: A Kerület legveszélyesebb játékosa, Lendvai balról, lehetetlen szögből Bíró hasa alatt a hosszú sarokba talált (4-1).

Bágyadt első félidőt követően az Újpest a nagy hőségben felőrölte az óbudaiak ellenállását.