Vasas Danubius Hotels - Kispest-Honvéd FC 2 : 0 20:00

2018.09.01, 14:43
    Budapest, 1999. augusztus 13., péntek (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - Kispest-Honvéd FC 2-0 (0-0)

Fáy utca, 4000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Kabát (65.), Juhár (88. -11-esből)
    sárga lap: Aranyos (52.), Kabát (65.), László (73.), illetve Fehér (40.), Medgyesi (55.), Plókai (60.), Szabó T. (61.), Téger (68.), Vezér (88.)
    cserék: Galaschek helyett Szili (46.), illetve Borgulya helyett Szabó T. (61.), Fehér helyett Hercegfalvi (68.), Domokos helyett Wukovics (73.)

Vasas:
    Végh - Mónos (Farkasházy, 32.), Juhár, Tóth A., László - Szilveszter, Zováth, Galaschek, Aranyos - Sowunmi, Kabát

Kispest:
    Vezér - Plókai, Téger, Szekér, Medgyesi - Dubecz, Fehér, Füzi K., Domokos - Váczi, Borgulya

4. perc: Dubecz tálalt a leshatáron helyezkedő Borgulya elé, aki 10 m-ről alig lőtt a bal sarok mellé.
    7. perc: Sowunmi egy testcsellel becsapta Medgyesit, középre adását Zováth lőtte kapura, de a labda Tégerről fölé pattant.
    20. perc: Fehér jobboldalról végzett el szabadrúgást, beívelését Szekér egyből kapura perdítette, s a labda csak centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
    23. perc: Aranyos szabadrúgását hárította magabiztosan Vezér.
    24. perc: Galaschek pontos átadással ugratta ki Szilvesztert, aki a 16-osról mellé bombázott.
    44. perc: Medgyesi tört előre, s jó lövését Végh a bal felső sarokból bravúrral tornázta szögletre.
    47. perc: Sowunmi egy hosszú átadást futott be. A baloldali szögletzászlótól középre kanyarította a labdát, amit Szilveszter fejelt kapura, és Vezér mentett szögletre.
    57. perc: Szili végezhetett szabadrúgást a baloldalról, amibe Szekér olyan szerencsétlenül fejelt bele, hogy fejéről a jobb kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret.
    65. perc: Villámgyors támadást vezetett a Vasas a jobboldalon: Sowunmi egy kényszerítő után Kabát elé talált, aki az ötösről a bal sarokba gurított (1-0).
    75. perc: Sowunmi nagy szóló végén, a jobbösszekötő helyéről alig lőtt a jobb sarok mellé.
    77. perc: Dubecz ívelt át a baloldalra, Juhár elvétette a labdát, így Váczi helyzetbe került, de lövését szögletre mentették a védők.
    84. perc: Dubecz beadása megpattant László lábán, így kerülhetett a labda Hercegfalvi elé, aki az ötösről gyengén Végh kezébe passzolt.
    88. perc: Plókai hazaadását Sowunmi elcsípte, kicselezte Végh kapust, aki elhúzta a csatár lábát. A büntetőt Juhár lőtte a bal sarokba (2-0).

Egy közepes első félidő után a Vasas a 2. félidőben tetszetős játékkal nyerte meg a mérkőzést.