Gázszer FC - Szeged LC 4 : 1 19:00

2018.09.08, 16:41
    Székesfehérvár, 1999. augusztus 28. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Gázszer FC-Szeged LC 4-1 (2-0)

Székesfehérvár, 2000 néző (javított), V: Hanacsek
    gólszerzők: Földes (14.), Lukács (25.), Németh (öngól, 53.), Popovics P. (84.), illetve (Faragó, 65.)
    sárga lap: Makrickij (4.), Dvéri (81.), illetve Nagypál (14.), Udvari (35.), Popovics (77.), Vörös (83.)
    cserék: Gőgh helyett Simek (60.), Földes helyett Popovics P. (79.), Salacz helyett Bekő (85.), illetve Udvari helyett Oláh (a szünetben), Nagypál helyett Godár (66.), Palágyi helyett M. Markovics (66.)

Gázszer:
    Kövesfalvi - Korol, Makrickij, Schindler - Dulics, Árki, Dvéri, Gőgh, Salacz - Lukács, Földes

Szeged:
    Szulyovszky - Palágyi, Urbán, Németh - Popovics L., Vörös, Nagypál, Jeremejev, Udvari - Kenesei Z., Faragó

14. perc: Gőgh a bal oldalon kitűnően indította Földest, aki jó ütemben futott kapura, és 12 m-ről lőtt a hosszú sarokba (1-0).
    25. perc: Gőgh indított ezúttal is a bal oldalon, Salacz vezette fel a labdát, majd középre adott, ott Lukács egy ügyes csellel szabaddá játszotta magát, és 10 m-ről a kapu jobb oldalába talált (2-0).
    53. perc: Dvéri indításával Dulics viharzott el a jobb oldalon, lövésénél Németh beleért a labdába, s az irányt változtatva, a jobbra mozduló Szulyovszky mellett a kapu jobb oldalába vágódott (3-0).
    65. perc: Palágyi jobboldali beadását a szabadon hagyott Faragó 8 m-ről fejelte a kapu bal alsó sarkába (3-1).
    84. perc: Simek jobbról, az oldalvonal közeléből beívelt labdájára Popovics P. kitűnően érkezett, és 6 m-ről a kapu jobb odalába lőtt (4-1).

Közepes iramú mérkőzésen végig a Gázszer támadott többet, és ha helyzeteiket jobban használják ki a hazai labdarúgók, akkor nagyobb különbséggel is győzhettek volna a mérsékelt teljesítményt produkáló Szeged ellen.