Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Gázszer FC 5 : 0 19:00

Zalaegerszeg, 1999. október 2., szombat (tud) - A labdarúgó PNB 8. fordulójában:

Zalaegerszeg, 9000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Szabó Cs. (5.), Ferenczi (13., 52.), Filó (54., 85.)
    kiállítva: Ferenczi (76.)
    sárga lap: Bonchis (52.), illetve Szalai (35.)
    csere: Szabó II. helyett Bonchis (46.), Balog helyett Arany (60.), Szabó Cs. helyett Győri (77.), illetve Lukács helyett Simek (60.), Salacz helyett Popovits (83.)

Zalaegerszeg:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Csóka, Filó - Nagy, Szabó II., Balogh - Sebők, Ferenczi, Szabó Cs.

Gázszer:
    Kövesfalvi - Korol, Szalai, Schindler - Dvéri, Bekő - Dulics, Árki, Salacz - Földes, Lukács

5. perc: Egy rosszul sikerült felszabadító rúgás Szabó Cs. elé került, aki fordulásból, 8 m-ről a hosszúsarokba lőtt (1-0).
    9. perc: Sebők baloldali beadását Ferenczi 7 m-ről fejelte a bal sarok mellé.
    13. perc: Kocsárdi bedobását Szabó Cs. Ferenczihez továbbította, aki kapásból, 13 m-ről a hosszúsarokba lőtt (2-0).
    36. perc: Sebők 28 m-es szabadrúgását biztosan fogta Kövesfalvi. A másik kapunál az első jelentősebb Gázszer-támadás végén Földes 27 m-ről célozta meg Vlaszák kapuját, de a hazai kapus biztosan hárított.
    45. perc: Szabó II. futott el a bal oldalon, 8 m-ről azonban Kövesfalviba lőtt.
    52. perc: Bonchis jobb oldali beadását Ferenczi 8 méterről a jobb sarokba fejelte (3-0).
    54. perc: Sebők jobb oldalról végzett el szabadrúgást, a labda a védőkről Filó elé került, aki 4 méterről gurított a kapuba (4-0).
    56. perc: Balog kapott remek labdát, de Kövesfalvi remek kifutással menteni tudott.
    65. perc: Árky célzott 17 méterről, tiszta helyzetből, de a védők önfeláldozóan mentettek.
    70. perc: Vlaszák előbb Dvéri lövését hárította, majd Földes bombáját fogta biztosan.
    76. perc: Ferenczi belerúgott Bekőbe, amiért piros lapot kapott.
    85. perc: Sebők beadása után Filó értékesítette a helyzetet (5-0).

A hazai együttes végig irányította a játékot, a listavezető nagyon gyenge napot fogott ki, de ez semmit sem von le a ZTE érdemeiből. A Zalaegerszeg ilyen különbséggel is megérdemelten fosztotta meg veretlenségétől az első helyen álló Gázszer csapatát.