Gázszer FC - Újpest FC 1 : 4 17:00

2018.06.26, 14:47
    Székesfehérvár, 1999. december 17., péntek (tud) - A labdarúgó PNB 15. fordulójában elmaradt mérkőzésen:

Gázszer FC-Újpest FC 1-4 (0-2)
    Székesfehérvár, 1500 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Korol (52.), illetve Kiskapusi (2.), Terjék (13.), Tóth N. (62.), Tokody (89.)
    sárga lap: Korol (41.), Király (57.), illetve Tóth N. (28.), Lőw (45.), Jenei (57.), Csillag (64.), Kiskapusi (75.)

Gázszer:
    Kövesfalvi - Korol, Szalai, Lőrincz - Dulics, Salacz J., Dvéri, Gőgh (Simek a szünetben) - Szabó Z. (Popovics a szünetben), Földes, Király (Bekő 78.)

Újpest:
    Bíró - Kiskapusi, Tamási, Szlezák - Jenei, Kovács B., Csillag, Tóth N., Lőw - Terjék (Tokodi 62.), Kovács Z.

2. perc: Tóth N. bal oldalról belőtt szabadrúgása lepattant a hazai védőkről, és Kiskapusi 4 m-ről jobb oldalról a kapu közepébe lőtt (0-1).
    13. perc: Lőrincz pontatlan átadását Terjék szerezte meg a felezővonal közelében. A támadó előbb Lőrinczet, majd Szalait is lerázta, és éles szögből, 15 m-ről a kimozduló Kövesfalvi mellett a kapu bal oldalába (0-2).
    18. perc: Kovács B. jobboldali beadását teljesen szabadon kapta a bal oldalon Kovács Z., a csatár kicselezte a rátámadó Szalait, majd 6 m-ről óriási gólhelyzetben a kivetődő Kövesfalviba lőtt.
    28. perc: Dvéri jobb oldalról 30 m-ről ívelt szabadrúgást a kapu elé, Bíró Szabolcs Földes elől húzta le a labdát.
    36. perc: Dulics szögletét Szalai 5 m-ről fejelte kapura, Bíró a látványos mozdulattal ütötte a léc fölé a labdát.
    52. perc: Dulics jobboldali szabadrúgását Korol 5 m-ről kapásból lőtte a kapu jobb oldalába (1-2).
    62. perc: Kovács B. jobb oldalról beadott labdáját Tóth N. éles szögből 6 m-ről a kapu jobb oldalába rúgta (1-3).
    89. perc: Tokody szerezte meg a labdát az oldalvonalnál, kapura tört, majd éles szögből a bal alsó sarokba lőtt (1-4).

Az Újpest végig irányította a játékot, jobban használta ki a helyzeteit és megérdemelten győzött.