35. Király Kupa, hivatalos válogatott mérkőzés
játékvezető : Veerapool Prayoon (Thaiföld)

2019.01.23, 15:16
    Másnapi Nemzeti Sport címlap

3. avatar: fgymat
    2013.06.01, 19:29 (szerk.: 2018.12.03, 10:59)
    Bangkok, 2004. november 30., kedd (MTI) - A thaiföldi labdarúgó Király Kupa keretében a közép-európai idő szerint 14:30-kor kezdődő Magyarország-Szlovákia mérkőzésen hárman debütálnak Lothar Mattha:us szövetségi kapitány válogatottjában.

A védelemben a fehérvári Kriston Attila és az újpesti Vanczák Vilmos, a középpályán pedig a kispesti Vadócz Krisztián húzhatja magára először a címeres mezt.

A szlovákoknál szintén egyfajta ligaválogatott lép pályára, hiszen Mattha:ushoz hasonlóan Dusan Galis, az ellenfél szakvezetője sem számíthat a külföldön légióskodó játékosaira.

Szlovákia-Magyarország 1-0 (0-0)

Bangkok, 750 néző v.: Veeraapon (thaiföldi)
    gólszerző: Porázik (47.)
    sárga lap: Borbély (90.), illetve Nikolov (64.)

Szlovákia:
    Trabalik - Cisovsky, Borbély, J. Durica, Had - Barcik (Fodrek, 80.), J. Kozák (Zofcak, 59.), Sninsky, M. Durica - Sesták (Porázik, a szünetben), Jakubko (Belák, a szünetben)

Magyarország:
    Vlaszák - Kriston (Nikolov, a szünetben), Stark, Juhász, Vanczák(Waltner, 88.) - Tóth B., Vadócz (Kerekes, 66.) - Simek, Rósa H. (Koplárovics, 54.), Vincze O. - Kovács P. (Rajczi, 66.)

I. félidő:

29. perc: Sesták lerázta magáról Starkot, majd megindult a kapu felé, de Vlaszák nagyszerű ütemben kifutva el tudta rúgni a labdát.
    30. perc: Kovács P. gyönyörű csellel hozta magát "kihagyhatatlan" helyzetbe, de 12 méterről jobbal fölé lőtt.
    33. perc: Vincze 30 méterről próbálkozott, de néhány centivel a jobb felső sarok fölé lőtt.
    34. perc: Vincze nagyszerű passza után Vadócztól még elpattant a labda, amely azonban Simek elé került, de az újpesti középpályás nagy helyzetben 13 méterről mellé lőtt.
    42. perc: Barcik jobb oldali beadása után Sersák talppal megelőzte Juhászt, de a lövést Vlaszák óriási bravúrral védte.

II. félidő:

47. perc: Borbély nagyszerű labdája után a szünetben csereként beállt Porázik 7 méterről Vlaszák fölött a hálóba emelt (0-1).
    50. perc: ismét Kovács P. került a kapussal szembe, de a magyar támadó lövésébe egy védő az utolsó pillanatban belelépett.
    58. perc: Vincze 20 méteres lövése egy védőn megpattanva centikkel a jobb oldali kapufa mellett hullott le.
    64. perc: Porázik 25 méteres lövése nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot.
    73. perc: Simek gyönyörűen ugratta ki a csereként beállt Kerekest, aki mellel átvette a labdát, de a kapujából kiinduló Trabalik felett néhány centivel a keresztléc fölé emelt.
    82. perc: egy szöglet utáni lepattanó labdát Vincze kapásból 18 méterről lőtt el, de a játékszer néhány centivel a jobb oldali kapufa mellett landolt.

Gyenge iramban kezdődött a találkozó, ezért az első fél óra gyakorlatilag eseménytelenül telt el. A félidő hajrájában aztán a győri Vincze Ottó vezetésével megélénkült a magyarok játéka. A válogatott csapatkapitánya több remek átadással hozta helyzetbe társait, de a vezetést nem sikerült megszerezni. A szlovákok szinte teljesen feladták a támadás lehetőségét, így a harmadik válogatottságát ünneplő Vlaszáknak csak egyetlen egyszer kellett komolyabb bravúrt bemutatnia.

A második játékrész magyar szempontból valóságos hidegzuhannyal kezdődött, hiszen egy tetszetős támadás végén a szlovákok megszerezték a vezetést. Kovács Péter révén ugyan pillanatok múlva egyenlíthetett volna Mattha:us csapata, de a Norvégiában légióskodó támadó ezen a délutánon nem találta góllövő cipőjét. A német szakvezető Koplárovics, Rajczi, Kerekes és Nikolov beállításával újabb újoncokat avatott, de a friss emberek "bedobása" sem adott kellő lendületet az együttesnek.

Negyed órával a vége előtt amolyan minden mindegy felkiáltással kezdtek támadni a magyar válogatott tagjai, de a kulcsfontosságú szituációkban rendre a rossz megoldást választották.

A magyar csapat így a harmadik helyért Észtország ellen lép pályára közép-európai idő szerint csütörtökön 11 órakor.

Lothar Matthaus, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Hosszú utazás után jó meccset játszottunk. Mindenki megpróbálta a lehető legjobb teljesítményt nyújtani, de a kapu előtt nem voltunk elég frissek. Sok nagy helyzetet dolgoztunk ki, a kondíciónk is jobb volt, mint az ellenfélé, ám az egy-egy elleni párharcok során többször fölénk kerekedtek a szlovákok. Ez az agresszivitás az, amit a játékosainknak meg kell tanulniuk, ha nemzetközi szinten eredményesek akarunk lenni.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2012.09.12, 11:41 (szerk.: 2018.12.03, 10:55)
    Hat tartalékot jelölt Matthäus

Budapest, november 27., 22.25 A sérült Végh helyett Posza került a válogatottba.

Lothar Matthäus szövetségi kapitány a mai bajnoki mérkőzések után szűkítette a thaiföldi Király Kupára utazó A-válogatott keretét. A kapitány hat tartalékot is megjelölt, hiszen az utazás napján rendezett Debrecen-Zalaegerszeg mérkőzés még némi bizonytalansági tényezőt jelent.

Mint arról beszámoltunk, a válogatottal tarthat Vadócz Krisztián, akit Bognár György, a Honvéd edzője a vasárnap esti Ferencváros-Budapest Honvéd bajnoki meccs ellenére átadott a válogatottnak. A kapus poszton új kerettag került a csapatba: a szombaton sérülést szenvedett Végh Zoltán helyett Posza Zsolt lehet ott a válogatott vasárnapi találkozóján Budapesten.
    A csapat 19 óra 40 perckor repül Ferihegyről - Zürich érintésével - Bangkokba. A mieink kedden magyar idő szerint 14 óra 30 perctől Szlovákiával mérkőznek meg a kupa elődöntőjében, majd (az első játéknap eredményeinek alakulása alapján) csütörtökön az észt-thaiföldi páros egyikével mérik össze tudásukat.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2012.09.12, 11:06 (szerk.: 2012.09.12, 11:07)
    Matthäus még az elutazás előtt Budapesten arról beszélt, hogy szerinte rossz időpontban kerül sor a thaiföldi túrára, a 35. Király-kupára: "Az idegenlégiósok és a ferencvárosi futballisták sem jöhettek velünk, de a számunkra szerencsétlen időpont nem lehet mentség. Fontos esemény előtt állunk, hiszen a korábban kevesebb lehetőséghez jutó játékosok bizonyíthatnak. Bízom abban, hogy sokan élnek majd a lehetőséggel, mint ahogy ezt korábban már néhányan megtették."

Matthäus megjegyzése szerint megtisztelő a felkérés, amellyel élni kell. "Tudom, hogy milyen nehéz lesz kedden a helytállás a hosszú utazás után, de hiszem, hogy játékosaim leküzdik majd a fáradtságot. Bízom abban, hogy a válogatottért mindenki a maximumot nyújtja majd, s nem titkolom, hogy az A válogatott keretében még akadnak kiadó helyek, így jó teljesítménnyel bárki elérheti, hogy lehetőséget kapjon a jövőben is. Arra törekszem majd, hogy a két mérkőzésen az összes játékos szóhoz jusson" - idézte az MTI a szövetségi kapitányt.

kapusok:
    Posza Zsolt (Budapesti Vasas), Vlaszák Géza (Újpest FC)
    védők:
    Nikolov Balázs (Debrecen), Juhász Roland (MTK Hungária), Komlósi Ádám (Debrecen), Stark Péter (Győri ETO FC), Éger László (Debrecen), Pollák Zoltán (MTK Hungária), Vanczák Vilmos (Újpest FC)
    középpályások:
    Kriston Attila (FC Fehérvár), Simek Péter (Újpest FC), Vadócz Krisztián (Budapest Honvéd), Tóth Balázs (FC Fehérvár), Rósa Henrik (Vasas), Vincze Ottó (Győri ETO FC), Koplárovics Béla (Zalaegerszegi TE)
    csatárok:
    Kerekes Zsombor (Debrecen), Kovács Péter (FK Viking), Waltner Róbert (Zalaegerszegi TE), Rajczi Péter (Újpest FC)

Tartalékok:
    Bükszegi Zoltán (Újpest FC), Tóth András (Vasas Budapest), Farkas Balázs (Újpest FC), Sira István (Sopron), Vincze Gábor (Győri ETO FC), Feczesin Róbert (Újpest FC).

6. avatar: magyarfutball.hu
    2012.09.12, 11:05
    A thaiföldi labdarúgó Király-kupa keretében a közép-európai idő szerint 14.30-kor kezdődő Magyarország-Szlovákia mérkőzésen hárman debütálnak Lothar Matthäus szövetségi kapitány válogatottjában.

A szlovákoknál szintén egyfajta ligaválogatott lép pályára, hiszen Matthäushoz hasonlóan Dusan Galis, az ellenfél szakvezetője sem számíthat a külföldön légióskodó játékosaira.

7. avatar: magyarfutball.hu
    2011.04.05, 10:32 (szerk.: 2014.03.12, 12:31)
    Szlovákia vár a mieinkre

28 fős a bő keret

A jövő héten Thaiföldön zajló négycsapatos nemzetközi válogatott torna vendége lesz a magyar válogatott. A pontos program még nem alakult ki, ám annyi bizonyos, a Lothar Matthäus szövetségi kapitány által irányított nemzeti együttes két találkozón szerepel a három évtizedes múltra visszatekintő Király Kupán. A mieink első ellenfele az a Szlovákia lesz, amely Oroszországot és Lettországot megelőzve a második helyen áll a 3. világbajnoki selejtező-csoportban. Az összecsapást november 30-án, kedden - helyi idő szerint - 20 óra 30 perces kezdettel rendezik Bangkokban. A játéknapon bonyolítják a Thaiföld-Észtország összecsapást is, s csütörtökön a két elsőnapi összecsapás győztese és vesztese méri össze tudását a torna győzelméért, illetve bronzérméért.

Kovács Péter ott lehet Bangkokban
    A keret kijelölésekor a kapitány nem számíthatott az idegenlégiósokra. Egyedül a Tottenham Hotspur U21-es kapusa, Fülöp Márton, és a Málta ellen eredményes Kovács Péter (képünkön) lehet ott Ázsiában (mert a norvég pontvadászat már befejeződött idénre). A 28 fős keret összeállításakor Lothar Matthäus Mészöly Géza véleményére is adott, hiszen az Újpest FC edzője készítette fel októberben azt a B válogatottat, amely otthonában győzte le Japánt (2-1). Szintén nem lehetnek ott a keretben a Ferencváros válogatott játékosai, hiszen a budapesti csapat érintett az UEFA-kupában. A túráról szintén hiányzó László Csaba együttesét november 25-én a Schalke 04 együttese fogadja, majd december 1-én az FC Basel lép pályára az FTC otthonában.

Újoncok a névsorban
    Az említett körülmények miatt számos újonc bizonyíthatja rátermettségét címeres mezben a két felkészülési összecsapáson, amennyiben a szombati szűkítés után is kerettagnak mondhatják magukat (az utazókeret 20 fős lesz). Nem mutatkozott be az A válogatottban korábban Fülöp Márton, Nikolov Balázs, Éger László, Pollák Zoltán, Vanczák Vilmos, Kriston Attila, Vadócz Krisztián, Józsi György, Vincze Gábor, Feczesin Róbert, Kerekes Zsombor, Sira István és Rajczi Péter. Más kérdés, hogy például Fülöp, Feczesin, Józsi, Pollák, Vadócz vagy éppen Vanczák számára nem lesz szokatlan a címeres mez, hiszen mindannyian stabil tagjai a Róth Antal szövetségi edző vezette U21-es csapatnak.

A magyar válogatott keret:
    Végh Zoltán (MTK Budapest), Vlaszák Géza (Újpest FC), Fülöp Márton (Tottenham Hotspur) - kapusok;

Nikolov Balázs (Debreceni VSC), Juhász Roland (MTK Budapest), Komlósi Ádám (Debreceni VSC), Stark Péter (Győri ETO), Éger László (Debreceni VSC), Füzi Ákos dr. (MTK Budapest), Pollák Zoltán (MTK Budapest), Tóth András (Budapest Vasas), Vanczák Vilmos (Újpest FC) - védők;

Kriston Attila (FC Fehérvár), Farkas Balázs (Újpest FC), Simek Péter (Újpest FC), Vadócz Krisztián (Budapest Honvéd), Tóth Balázs (FC Fehérvár), Rósa Henrik (Budapest Vasas), Józsi György (Zalaegerszegi TE), Vincze Gábor (Győri ETO), Vincze Ottó (Győri ETO) - középpályások;

Bükszegi Zoltán (Újpest FC), Feczesin Róbert (Újpest FC), Kerekes Zsombor (Debreceni VSC), Kovács Péter (FK Viking), Sira István (MATÁV Sopron), Waltner Róbert (Zalaegerszegi TE), Rajczi Péter (Újpest FC) - csatárok.
    - mlsz.hu

8. avatar: magyarfutball.hu
    2011.03.18, 18:14
    Cimpa - A Zalaegerszegen eltöltött évek alatt a válogatottban is bemutatkozhattál, sokszoros utánpótlás és 2-szeres felnőtt válogatottnak mondhatod magad. Hogyan emlékszel vissza életed azon időszakára?

Koplárovics Béla - Az U21-es csapatról nagyon szép emlékeim vannak, én nagyon szerettem abban a gárdában futballozni. Szép sikereket értünk el az Eb-selejtezőkön, többek között 5-2-re vertük a svéd csapatot az Üllői úti Fradi pályán, de kiemelhetnék még sok más meccset is. Sajnos a selejtezősorozat végén nálunk is beütött a szokásos magyaros „betli” és idegenben kikaptunk a lettektől, majd pedig hazai pályán a lengyelek ellen, úgyhogy el is úszott az Eb-re való kijutás. Olyan kiváló futballisták alkották azt a csapatot, mint a Szabics Imre, Buzsáky Ákos, Czvitkovics Péter, Bodor Boldizsár és még hosszasan folytathatnám a felsorolást. A felnőtt válogatottban 2004. november 30-án Szlovákia ellen mutatkoztam be, a második mérkőzésemet pedig rá három napra, Észtország legjobbjai ellen játszottam. Ez a válogatott Thaiföldi túráján Bangkokban történt. Azon a túrán az állandó kerettagok közül sokan hiányoztak, így a Szövetségi Kapitány, Lothar Matthäus, olyan labdarúgóknak szavazott főként bizalmat, akik a 2004 őszi hazai pontvadászatban kiemelkedően teljesítettek. Én erre a két fellépésre a mai napig büszke vagyok, annak ellenére, hogy utána már nem kaptam bizalmat és még a keretbe sem hívtak meg többé.