gólszerzők: Sabo (53.), Böőr (68.), Kerekes (70.), illetve Illés (61.)
    sárga lap: Dombi (58.), Goian (59.), Böőr (68.), illetve Kuttor (64.)

Debrecen:
    Fekete - Bodnár, Goian, Sándor, Szatmári - Dombi, Vadicska, Siklósi (Kovács, 87.), Böőr - Bajzát (Kerekes, 50.), Sabo (Turján, 78.)

MTK:
    Rédei - Komlósi, Kuttor, Szamosi, Elek - Madar, Vörös (Horváth, 78.), Halmai - Illés - Kenesei (Ilea, 74.), Egressy (Juhász, 83.)

A mérkőzés előtt a DVSC egykori játékosáról, Zilahi Zoltánról elnevezett vándordíjat a szakemberek által idén a legjobb teljesítményt nyújtó hazai játékos, Vadicska Zsolt vehette át. A DVSC Labdarúgó Rt. vezetősége Garamvölgyi Lajos vezetőedzőnek 200. élvonalbeli találkozóján medált ajándékozott, s köszöntötték a búcsúmérkőzését játszó Liviu Goiant is.

16. perc: Szatmári jobboldali szögletét Siklósi fejelte fölé az ötösről.
    17. perc: Dombi szöktette Bajzátot, aki középre adott, Böőr lemaradt a labdáról.
    20. perc: Madar tört be a 16-os bal oldalán, éles szögből lőtt, Fekete hárított.
    53. perc: jobboldali szöglet után Kerekes lőtt, majd Siklósiról Sabóhoz pattant a labda, amit ő közvetlen közelről a léc alá vágott (1-0).
    61. perc: lesgyanús helyzetben Illés lépett ki, higgadtan kicselezte Feketét, és a kapuba gurított (1-1).
    68. perc: Dombi indította Kerekest. A kapujából kifutó Rédei röviden tisztázott, a labda Böőr elé került, aki 20 m-ről okosan lőtt a kapuba (2-1).
    70. perc: Sabo ívelt be szögletet a bal oldalról, az egyedül álló Kerekes 4 m-ről fejelt a hálóba (3-1).
    77. perc: Ilea vezethette volna a Debrecen kapujára a labdát, de Goian buktatta, így Juhos játékvezető - jogosan - kiállította a védőt.

Viszonylag unalmas első játékrész után Kerekes beállítása hozta meg a fordulatot, igaz, a vezető gól után hamar kiegyenlített az MTK. Ezt követően végig a Debrecen irányította a játékot, és szép győzelemmel búcsúzott el mesterétől, Garamvölgyi Lajostól.