Ferencvárosi TC - Győri ETO FC 2 : 2 17:00

2018.07.15, 11:09
    Budapest, 1999., november 20., szombat (MTI) - A labdarúgó PNB 14. fordulójában:

Ferencvárosi TC-Győri ETO FC 2-2 (1-0)
    Üllői út, 1000 néző, V: Puhl
    gólszerzők: Horváth P. (1.), Vayer (56. - öngól), illetve Herczeg (49.), Vayer (79.)
    sárga lap: Horváth P. (35.), illetve Herczeg (77.)

FTC:
    Szűcs L. - Lakos - Kriston, Mátyus - Schultz (Halgas, 80.), Lilik (Csákvári, 62.), Bócz, Kovács B., Nagy N. - Horváth P., Tóth M.

Győr:
    Posza - Vámosi (Bajusz, 13.) - Győri, Tereny - Böjte, Csiszár, Nagy L. (Erős, 63.), Kiser, Vasas - Herczeg, Vayer (Balla, 89.)

1. perc: Horváth P. jól vette maga elé Schultz jobboldali beadását, a 16-oson belül egy csellel elfektette Győrit és Poszát, majd higgadtan az üres kapuba lőtt (1-0).
    11. perc: Csiszár 20 m-es lövését védte vetődve Szűcs L.
    21. perc: Kiser 17 m-ről föléemelt.
    30. perc: Horváth P. 10 m-ről, gólhelyzetben, mellélőtt.
    32. perc: Puhl jelezte: ha folytatódik a nézőtérről a hógolyódobálás, lefújja a mérkőzést.
    36. perc: Nagy baloldali beadását Posza lehúzta a támadók elől.
    49. perc: Vayer remekül ugratta ki a leshatáron tartózkodó Herczeget, aki három lépés után, balról, 14 m-ről a jobb alsó sarokba gurított (1-1).
    56. perc: Mátyus 18 m-es szabadrúgása után Vayeren irányt változtatva pattant a labda a tehetetlen Posza fölött a győri kapuba (2-1).
    79. perc: Kiser szerzett labdát a ferencvárosi 16-osnál, majd pontosan gurított Herczeg elé, aki az alapvonal közeléből élesen lőtt középre, s a berobbanó Vayer jobbról, 4 m-ről a kapu közepébe passzolt (2-2).

Jó iramú, de sok technikai hibát hozó mérkőzésen igazságos döntetlen született.