Győri ETO FC - Ferencvárosi TC 2 : 3 19:00

2020.08.10, 11:14
    Sose felejtem el! Bundesliga színvonalú meccs volt!

Kinn voltam, életünk egyik legizgalmasabb meccse volt, iszonyatos hangulattal, pláne, hogy fradistaként voltam a győri tömegben, a lépcsőkön álltunk... smiley

Ja, Bundesliga színvonalú... Volt egy kapufája az ETO-nak a 2. félidőben, nézd meg hogy helyezkedett a két védő, meg Hajdú! A két védőt még be is karikázták. Vagy mikor Lipcsei egyedül vezette az ETO védelemre és kidobta jobbra, vagy az 1. gól előtt. Ilyen b.lfsz védekezés, helyezkedés az európai élfociban már a 60-as években sem volt megengedhető, nemhogy a 90-es években. Nem véletlenül kaptunk ekkoriban tizenkettőt a jugóktól... Ez max. iramban, izgalmakban lehetett Bundesliga szintű, de színvonalában biztos nem.

Az egy nagy meccs volt emberek. Pestről állítólag 3000 fradista jött (a klubból mondták) meg ott volt 2000 győri fradista (!!), a többi között meg voltak rengetegen Felvidékről is. Én helyben vettem jegyet, és a pénztáros olyat adott, ami a városi könyvtár ruhatári jegye volt, mert nem volt elég a jegy. Évekig őrizgettem, ismerősökkel jókat röhögtünk rajta. Ha 10 perccel tovább tart a meccs, tényleg meg lett volna az 5-5 találat.
    Nem csak Győrben voltak ilyen nagy nézőszámok, hanem sokszor más vidéki csapatoknál is, ha a Fradi ott játszott. Szép idők voltak!

2020.04.18, 20:55
    Az MTI Mracskónak adja a lapot a 93. percben, a Nemzeti Sport pedig Somogyinak.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Győr, 1998. május 9., szombat (tud.) - Labdarúgó NB I., 30. forduló:

Győri ETO FC - Ferencváros 2-3 (0-1)
    Győr, 28 000 néző, V: Bede
    gólszerző: Ferenczi (56.), Szarvas (60.), illetve Lipcsei (39.) Dragóner (58.), Nicsenko (61.)
    sárga lap: Salagean (63.), Mracskó (83.)
    csere: Sütöri helyett Vayer (50.), Salagean helyett Cseke (71.), Zahorán helyett Oros (83.), illetve Zavadszky helyett Schultz (55.), Horváth helyett Albert (88.)
    jók: Molnár, Lakos, Somogyi, illetve Hajdu, Miriuta, Nicsenko

Jubileumi mérkőzés színhelye volt a győri stadion, ahol a két csapat 100. bajnoki mérkőzését játszotta. Az eseménynek megfelelően telt ház fogadta a pályára lépőket.

Felfokozott hangulatban és nagy füstfelhőben indult, majd már a 2. percben egy veszélyes Miriuta-szabadrúgással, illetve egy távoli Somogyi-lövéssel folytatódott a mérkőzés. A 9. percben ismét Somogyi volt a főszereplő, ezúttal 20 m-es szabadrúgásból leadott lövése alig kerülte el a bal sarkot. A győriek játszottak fölényben az első negyedórában, az FTC jobbára csak védekezett. Az első veszélyes akciójukat a 18. percben vezették a vendégek, ekkor Vincze lőtt 20 m-ről kapásból fölé. Húsz perc után a ferencvárosiak is kitámadtak, és elsősorban pontrúgásokkal veszélyeztették Molnár kapuját. A 32. percben Miriuta egy jó cselt csinált a bal oldalon, középre lőtte a labdát, Molnár önfeláldozó előrevetődéssel mentett. A 35. percben Horváthot találta üresen egy átadás a 11-es tájékán, lövését a győriek kapusa bravúrral védte. A 39. percben Lipcsei a kiváró győri védők mellett kilépett a jobboldalon, és 12 m-ről a jobb sarokba lőtt (0-1).

A második félidő veszélyes Szarvas-szabadrúgással indult, akinek 22 m-es lövését Hajdu védte. A 48. percben Csató lőtt 10 m-ről, de ezúttal is helyén volt a ferencvárosiak kapusa. Az 52. percben Salagean baloldali beadása találta üresen Ferenczit, aki 5 m-ről a kapufára fejelt. Az 56. percben egyenlített a Győr. Szarvas adott be középre a jobb oldalról, s Ferenczi közelről a kapuba fejelt. Az 58. percben viszont újabb ferencvárosi gól következett: Miriuta szögletét Dragóner fejelte 2 m-ről a kapuba (1-2). Ezután jött a győri egyenlítés, Mracskó adott középre a jobb oldalról, Szarvas pedig 10 m-ről a léc alá vágta a labdát (2-2). Nem sokáig örülhetett a Győr az egyenlítésnek, a 61. percben a Molnár hálója előtt pattogó labdát Nicsenko 8 m-ről a kapuba kanalazta (2-3). A végére még maradt egyenlítési lehetősége a Győrnek, amikor is a 80. percben Szarvas adott be a jobbszélről, de Mracskó 4 m-ről nem tudott a kapuba találni.

Küzdelmes, gólokban gazdag, színvonalas mérkőzést hozott a zöld-fehér csapatok jubileumi találkozója, amelyen a közönség végig izgalmas csatát követhetett nyomon.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2019.03.20, 13:07
    Volt egy Győri Eto - FTC , 98.05.09-én, erre elmentünk a haverokkal, egyik legnagyobb idegenbeli bajnoki élmény volt, mégpedig azért, mert 28 ezer néző volt győrben, ebből a kanyarban 2-3 ezer Fradista, és a győriek azt hitték, el tudnak kapni, egy nagyon színvonalas, jó bajnoki volt, amit a hülye tv nem közvetített, pedig lehetett tudni, hogy teltházas lesz.Szóval ennyi győri csalódását nagyon jó volt megélni, igazi fieszta volt a Fradi Táborban!