Videoton FC Fehérvár - MTK-Hungária FC 1 : 3 17:30

Székesfehérvár, 2000. szeptember 8., péntek (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 7. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Csehi (85.), illetve Illés (12. - 11-esből), Ferenczi (19., 62.)

Videoton:
    Milinte - Gáspár, Szalai Cs., Lévai - Szalai T. (Lendvai 66.), Fodor, Sipeki (Bány 58.), Zombori, Németh - Földes (Gyurováth 58.), Csehi

MTK Hungária:
    Vlaszák - Schindler, Kuttor, Szamosi, Elek - Madar (Szilveszter 78.), Erős, Illés (Bükszegi 64.), Jezdimirovic (Buzsáky 70.), Füzi Á. - Ferenczi

9. perc: Madar beadása Illés elé került, aki több csel után úgy emelt kapu fölé, hogy a labda Szalait érintve került játéktéren kívülre.
    12. perc: Erőstől kapott kitűnő indítást a bal oldalon Illés, nagy lendülettel vezette kapura a labdát, hosszan szöktette magát, amikor Szalai rossz ütemben becsúszott, Illés elesett és Juhos játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Illés magabiztosan lőtte a léc alá (0-1).
    13. perc: Illés bal oldali beadását Madar 13 m-ről óriási helyzetben lőtte kapura, Milinte bravúrral védett.
    19. perc: Erős remekül indította a jobb oldalon Madart, akinek beadását Ferenczi 2 m-ről előbb a jobb kapufára lőtte, majd a visszapattanó labdát 1 m-ről kotorta a hálóba (0-2).
    62. perc: Füzi átadása után Ferenczi a bal oldalon elvitte a labdát a kifutó Milinte mellett és éles szögből a kapuba gurított (0-3).
    74. perc: Fodor jobb oldali beadását Gyurováth 5 m-ről fejelte kapura, de Vlaszák bravúrral szögletre mentett.
    85. perc: Lendvai átadásával Csehi tört kapura és a kimozduló Vlaszák mellett 8 m-ről gurított a kapu közepébe (1-3).
    88. Egy bal oldali beadás után Vlaszák vetődve mentett az érkező Gyurováth elől, a labda Zombori elé került, aki 16 m-ről az üres kapu fölé lőtt.

Az MTK már az első félidőben remekül kihasználta a hazai védők hibáit, jelentős előnyt szerzett és megérdemelten győzött.