Kispest-Honvéd FC - Haladás FC 2 : 0 17:15

Budapest, 2000. október 20., péntek (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 13. forduló, A-csoport:

sárga lap: Szabó T. (60.), Lőrincz (62.), illetve Carvalho (55.), Alex (60.), Juhász (83.)

Kispest-Honvéd:
    Tóth J. - Plókai, Téger, Lőrincz, Szekeres - Babos Á., Pintér, Kovács B. (Füzi K. 89.), Szabó T. (Buzás 71.) - Torghelle, Faragó (Piroska 78.)

Haladás:
    Takács T. - Takács B., Flavio Pim, Juhász, Carvalho - Kaj (Bodor 22., Tóth P. 53.), Somfalvi, Némethy, Halmosi - Alex, Nelio (Reinaldo 87.)

7. perc: Faragó ugrott ki, elhúzta a labdát a kifutó Takács T. mellett is, de kisodródott, s az oldalhálóba lőtt.
    28. perc: Halmosi baloldali beívelését Somfalvi kapásból csak kevéssel lőtte a jobb sarok mellé.
    33. perc: Nelio végzett el balról szögletet, Halmosi továbbcsúsztatta a labdát, amit Somfalvi 10 m-ről nagy helyzetben mellé lőtt.
    45. perc: Különös góllal szerzett vezetést a Kispest: a szombathelyi Takács B. megsérült, s a másik Takács, a kapus Tamás az oldalvonalon túlra rúgta a labdát. A kispestiek azonban nem adták vissza a bedobást követően a labdát, hanem Plókai középre ívelt, és az érkező Szekeres 10 m-ről a jobb felső sarokba lőtt (1-0).
    49. perc: Plókai 30 m-es szabadrúgását Takács T. bravúrral ütötte szögletre.
    60. perc: Némethy és Szabó T. csapott össze a szombathelyi térfél közepén, először a kispesti szabálytalankodott, majd a szombathelyi játékos törlesztett. Hanacsek Némethynek pirosat, Szabó T.-nek pedig sárga lapot mutatott fel a jelenet utáni dulakodást követően.
    68. perc: Szabó T. bal oldali szabadrúgását Szekeres 8 m-ről a bal alsó sarokba helyezte (2-0).
    85. perc: Kovács B. indításával Torghelle ugrott ki, egyedül vezette kapura a labdát, de 10 m-es lövését Takács T. lábbal hárította.

A Haladás az első félidőben jobban játszott, de helyzeteit sorra kihagyta és egy figyelmetlenség miatt hátrányba került. A kiállítás pedig végképp megpecsételte a szombathelyi csapat sorsát, amely az alapszakasz utolsó fordulójának eredményeitől függetlenül már kiesett az NB I-ből.