Lombard FC Tatabánya - Ferencvárosi TC 1 : 0 13:30

Tatabánya, 2000. október 29., vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, A-csoport:

kiállítva: Hornyák (23.), illetve Cheregi (23.), Lipcsei (58.)
    sárga lap: Süveges (53.), Nagy S. (76.), illetve Csiszár (40.), Horváth P. (65.)

Lombard:
    Gelei - Hornyák, Cseri, Szalma, Varga L. - Süveges (Tüske, 62.), Kovács A. (Goncalves, 81.), Árki, Jeremejev - Nagy S. (Kiprich, 80.), Vincze I.

Ferencváros:
    Németh G. - Cheregi, Dragóner, Balog - Kardos, Csiszár (Földvári, 75.), Lipcsei, Vén, Nagy N. (Gyepes, 31.) - Gera (Rob, 75.), Horváth P.

7. perc: Gera csapta be a jobb oldalon Szalmát, pontosan adott középre, de Horváth Péter lábáról, 6 méterre a kaputól Gelei lelopta a labdát.
    9. perc: Kovács A. jobb oldali szögletét Szalma 6 méterről fejelhette kapura, Némethről kipattant a labda, Nagy S. ismételhetett, de a vendégvédők üggyel-bajjal tisztáztak.
    23. perc: Hornyák és Cheregi egy tatabányai szögletet megelőzően dulakodni kezdtek, ezért a játékvezető mindkét játékost leküldte a pályáról.
    58. perc: Kovács A. remekül indította a bal oldalon Jeremejevet, akit Lipcsei felvágni sem tudott, viszont a kifutó Németh kapus elütötte. A játékvezető 11-est ítélt és a hevesen reklamáló Lipcseit kiállította. A büntetőt Kovács A. a kapu bal oldalába vágta (1-0).
    77. perc: Nagy S. buktatta a 16-oson belül Kardost, Horváth Péter büntetőjét azonban Gelei bravúrral hárította.

Az első játékrészben inkább egymással foglalkoztak a labdarúgók, mintsem a labdával. Szünet után a hazaiak többet birtokolták a labdát, ezért győzelmük megérdemeltnek mondható, hiszen a Ferencváros 11-esből sem tudott gólt szerezni.