Debrecen, 2000. október 28., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Bajzát (20., 68., 88.), Kerekes (46.), illetve Waltner (58.)
    sárga lap: Vadicska (65.), illetve Bardi (46.), Kónya (64.), Waltner (68.)

Debrecen:
    Balogh J. - Bernáth, Turján, Alekszics, Szatmári - Siklósi (Ulveczki, 80.), Vadicska, Flick, Böőr - Kerekes, Bajzát

Zalahús-ZTE:
    Bardi - Kocsárdi, Rózsa, Filó, Kónya - Babati, Gaál, Szabó II. (Sabo a szünetben), Balogh Cs., Róth (Cupik, 75.) - Waltner

20. perc: Flick ment el szépen a jobb oldalon, majd középre adását Bajzát 10 m-ről, kapásból lőtte a jobb felső sarokba (1-0).
    33. perc: Flick passzolt Kerekeshez a zalaegerszegi 16-oson belül, ahol Balogh buktatta. A játékvezető 11-est ítélt, melyet a sértett a jobb sarok mellé lőtt.
    46. perc: Siklósi ugratta ki Kerekest, ő a kifutó Bardi mellett elhúzta a labdát, amikor Bardi kapus elhúzta a lábát, újabb tizenegyes. A büntetőt a sértett elsőre a kapusba rúgta, majd a kipattanó labdát közvetlen közelről a jobb alsó sarokba passzolta (2-0).
    58. perc: Alekszics nagy hibáját követően Waltner vezette a debreceni kapura a labdát, majd higgadt csel után emelt a kapu közepébe (2-1).
    68. perc: Debreceni akció végén Bajzát ívelt a vendégkapu jobb felső sarkába (3-1).
    88. perc: Böőr lövése kijött a jobb kapufáról, s a jól helyezkedő Bajzát közvetlen közelről a hálóba passzolta a labdát (4-1).

A Debrecen a mérkőzés elejétől kezdve irányította a játékot, s bár jónéhány helyzetet, sőt, még tizenegyest is hibázott, győzelme nem forgott veszélyben.