Újpesti Dózsa SC - Dorogi Bányász 2 : 2 15:30

2016.05.02, 19:37
    U. Dózsa— Dorog 2:2 (2:0)

A 21. percben született a hazaiak vezető gólja. Bene 18 méterről váratlanul lőtt, s a labda Janák hasa alatt a jobbsarokba jutott. Potyagól (1:0). A 31. percben egy szabadrúgás után Pataki lapos beadását Göröcs közelről a jobbsarokba lőtte (2:0).

A vidékiek a 79. percben szépítettek. Szuromi jó labdájával Monostori kiugrott és a kifutó Lung mellett laposan a hálóba lőtte a labdát (2:1). A 90. percben egyenlített a Dorog. Karába vezetett támadást, előle Sóvári rosszul adta haza a labdát. Kertes megszerezte, kicselezte a kifutó Lungot és az üres kapuba lőtt (2:2).
    Változatos, jó iramú mérkőzésen az Ú. Dózsa az első félidőben jobban játszott, a Dorog a második félidőben került fölénybe. Több helyzetből csak kettőt használt ki. A döntetlen eredmény igazságos.

Dunántúli Napló, 1962. szeptember 09.

2016.05.01, 19:22
    Dorog továbbra is az élvonalban

Újpesti Dózsa—Dorog 2:2 (2:0). Ezen a találkozón két, merőben ellentétes félidőt láthatott, a mintegy 18 ezer főnyi közönség. Az első félidőben az Újpesti Dózsa szellemesen, ötletesen játszott és úgy tűnt, biztosan szerzi meg a győzelmet. Az Ilku nélkül játszó dorogi csapat azonban bravúros játékkal megfordította a mérkőzés sorsát. A második félidőben rendkívül nagy lendülettel, akarással küzdöttek, az utolsó percekben igen nagy fölényt harcoltak ki, s végeredményben teljesen megérdemelten szerezték meg az egyik bajnoki pontot. Ezzel az eredménnyel az idei bajnokságban eddig mindig az élvonalban tanyázó Dorog tovább erősítette előkelő helyét a táblázat élén.

Komárom Megyei Dolgozók Lapja, 1962. szeptember 12.