MATÁV Compaq-Sopron - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 3 : 2 16:30

A Nemzeti Sport Egressynek írja Csóka gólját az 57. percben (futbalmanach).

2017.06.23, 14:34
    Sopron, 2001. szeptember 8., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, 8. forduló:

Sopron-Zalaegerszeg 3-2 (1-0)
    Sopron, 5000 néző, V: Kiss B.
    gólszerzők: Orabinec (26.), Tóth M. (53.), Csiszár (84.), illetve Egressy (56., 72.)
    sárga lap: Salagean (72.), Csiszár (85.), illetve Nagy L. (11.), Telek (40.)

Sopron:
    Horváth T. - Vincze, Szabados, Salagean (Sira 76.) - Orabinec, Horváth R., Csiszár, Somogyi, Tóth I. (Perger 65.) - Bausz (Nagy T. 52.), Tóth M.

Zalaegerszeg:
    Turi - Kocsárdi, Telek, Csóka (Babati 56.), Szamosi - Nagy L., Udvari, Balog, Egressy - Kenesei, Waltner

26. perc: Orabinec meredek kiugratást kapott a jobb szélen. Egy méterre az oldal- és az alapvonal találkozásától középre lőtte az általa épphogy elért labdát, amely a kétségbeesetten nyújtózkodó Turi fölött a jobboldali kapufáról a hálóba hullott (1-0).
    53. perc: Csiszár ívelt előre szabadrúgást az egerszegi térfél közepéről, Horváth R. balról, az alapvonal közeléből középre fejelte a labdát, amelyet a berobbanó Tóth M. közvetlen közelről a kapuba kotort (2-0).
    56. perc: Bedobás után Waltner mellel, az ötös jobboldali sarkánál helyezkedő Egressy elé tette a labdát, aki a kapu jobboldalába lőtt (2-1).
    72. perc: Kenesei ívelt szabadrúgást középre a jobbösszekötő helyéről, és az érkező Egressy 8 m-ről a kapu baloldalába csúsztatott (2-2).
    84. perc: Sira húzott el a jobboldalon, középre adott, Csiszár lövése levágódott az egyik zalai védőről, ám visszapattant elé és 10 m-ről, ballal a jobb sarokba helyezett (3-2).

A kitűnő, fordulatos összecsapáson a szellemesen, látványosan futballozó Sopron megérdemelten nyert az idegenben is bátran, szintén győzelemre játszó zalaiak ellen.