Vasas SC - Békéscsabai Törekvés MTE 6 : 2 15:30

2018.05.27, 17:16
    Csak a szünet után volt jó a Vasas
    Vasas - B. Törekvés 6:2 (2:1)

A békéscsabaiak 18 órás fárasztó út után délután 3 órakor érkeznek ki a pályára. A piros-kékeknél változás van.
    Így áll fel a két csapat:
    Vasas: Ruzsa - Nádas, Pósa - Kertész, Tóth L., Pápai - Illovszky, Nagy II, Szilágyi, Hradszky, Vincze
    B. Törekvés: Andó - Schwarcz, Urda - Donáth, Fülöp, Marik - Csicsely, Kliment, Feith, Szilasi, Szák

A Vasas kezd, de a vendégek már az első percben szögletet harcolnak ki. Egy perc múlva újabb szögletet érnek el, de a Vasas-védelem tisztáz.
    Az 5. percben Kliment egymás után két nagy helyzetet hagy ki. A 8. percben már vezetnek a csabaiak. Kliment szöktetésével Csicsely pompásan elhúz, a kifutó kapusba lő, a visszapattanó labdát nehéz szögből ugyancsak ő a hálóba helyezi. 0:1.
    Szép Szilágyi - Vincze támadást Urda szerel.
    A 20. percben kezd kibontakozni a Vasas. Szilágyi szép egyéni játék után a hatoson álló Vincze elé játszik, a szélső azonban idegesen a kapu fölé vágja a labdát. Pompás iramban folyik a játék.
    A 25. percben Illovszky viharzik el a szélen, szépen ívelt labdáját Vincze fejeli kapura, Andó fogja a labdát, de kiejti és a ráfutó Vincze mellette bevágja. 1:1!
    A gól után a csabaiak rohamoznak, de nincs szerencséjük.
    A 39. percben jó Vasas-támadás után Vincze Szilágyi elé gurít, akinek éles lapos lövése a kapus lábát érintve jut a hálóba. 2:1 a Vasas javára!
    A félidő végéig a vendégek támadnak többet, de eredménytelenül.

A szünetben a Vasasnál a két összekötőt figyelmeztetik, hogy a fedezeteknek segítsenek, míg a csabaiaknál további lelkes játékra buzdítják a csapatot a vezetők.

A II. FÉLIDŐ
    sorozatos Vasas támadásokkal indul. Nagy I és Hradszky helyet cserél. A csabaiak beszorulnak és csak a pompásan védő Andón múlik, hogy nem esik gól. Negyedórás ostrom után jut szóhoz a B. Törekvés, Csicsely szögletét Ruzsa lehúzza.
    Két perc múlva Vincze fut el, félmagasan Szilágyi elé játszik, a középcsatár kapásból pompás gólt lő. 3:1!
    Most kezd kiütközni a fáradtság a vendégeken. Néhány perces Vasas támadás után a csabaiak is szóhoz jutnak, de a tisztán álló Feith gyámoltalankodik. Néhány jó Vasas támadás után a 33. percben Szilágyi fejesét Marik kézzel üti ki a gólvonalról, a megítélt büntetőt Tóth L. belövi. 4:1.
    Két perc múlva Hradszky szögletét Kertész a védők fölött a hálóba íveli. 5:1.
    A 41. percben Feith a félvonalnál kap jó labdát és a kapuba viszi. 5:2.
    Egy perc múlva egy kipattanó labdát Szilágyi vág a hálóba. 6:2.
    Vasas-támadással ér véget a játék.
    Szögletarány : 6:5 (4:0) a B. Törekvés javára.

Nyilatkozatok:
    Hegyi Gyula, Vasas: Csak szünet után ment jól.
    Solymosi György, B. Törekvés: Nem érdemeltük meg a vereséget.

BÍRÁLAT:

Váratlanul jól felkészült kitűnő együttest ismertünk meg a csabaiakban. Ha végig bírják azzal a viharos lendülettel, amivel kezdtek, akkor talán még meglepetést is okozhattak volna.
    A piros -kékek ugyanolyan nehezen melegedtek bele, mint a legutóbbi bajnoki mérkőzésükön. Különösen a védelem bizonytalankodott. Szünet után nagyszerűen játszott a csapat és biztosan győzött.

Egyénileg Ruzsa sokat javult. Pósának ment legjobban a védelmi hármasban.Tóth L. és Nádas is szünet után javult fel, Pápai jól helyezkedett és jól passzolt.Kertészre sem lehet panasz. Illovszky ismét kezd belejönni. Szilágyinak nem ment úgy, mint legutóbb. Hradszky és Vincze szünet után javult fel. Nagy I igyekezett.

Andó jól védett, a gólokról nem tehet. Schwarcz megbízható, Fülöp nagyszerűen fogta Szilágyit, Urda szorgalmas, kemény játékos. Donáth hamar visszaesett. Marik volt a csapat legjobbja. Csicsely gyors, csak bátortalan. Kliment, amíg bírta, kitűnő volt. Feith igyekezett, de nem volt szerencséje.Szilasi sokat dolgozott. Szák szünet után jött bele.