Magyarország - Kanada 1 : 0 20:00

• Magyarország - Kanada 2006.11.15.

2014.02.03, 16:31
    A Kanada elleni válogatott mérkőzésen csereként lépett pályára a magyar válogatott szerelésében Rodenbücher István.
    A fiatal védő első alkalommal jutott szóhoz az "A" válogatottban, s ezért nagyon boldog volt, amikor a múltheti összecsapásról kérdeztük.
    -Nagyon boldog vagyok, hiszen számomra már az is megtiszteltetés volt, hogy gondolt rám a kapitány a kerethirdetésnél, az pedig, hogy pályára is léphettem minden álmomat felülmúlta.
    Nem is hittem el, amikor a második félidőben jeleztek nekem a kispadról, hogy beállok. Bevallom őszintén ezen a poszton még soha nem is játszottam, de nem panaszkodtam, ahol lehetőséget kapok, ott igyekszem bizonyítani.
    Az önbizalmamnak mindenesetre jót tett ez a válogatott meghívás, s bízom benne, hogy ezt kamatoztatni is tudom majd a jövőben a pályán.

2. avatar: fgymat
    2013.06.04, 21:25 (szerk.: 2019.02.07, 16:10)
    Székesfehérvár, 2006. november 15., szerda (MTI) - A megfiatalított magyar labdarúgó-válogatott idei utolsó fellépésén, Székesfehérváron 1-0-ra nyert Kanada ellen barátságos mérkőzésen.

A nemzeti együttes kispadján megbízott szövetségi kapitányként Várhidi Péter foglalt helyet.

Eredmény:

Magyarország-Kanada 1-0 (1-0)
    Székesfehérvár, 6000 néző, v: Weiner (német)
    gól: Priskin (36.)
    sárga lap: Tóth (52.), Huszti (60), illetve Hume (60.), Friend (70.)

Magyarország:
    Végh Zoltán - Bodnár László, Balogh Béla, Juhász Roland, Vanczák Vilmos - Vass Ádám, Tóth Balázs, Huszti Szabolcs (Rodenbücher István, 83.) - Sándor György (Bodor Boldizsár, 71.) - Hrepka Ádám (Farkas Balázs, 70.), Priskin Tamás (Torghelle Sándor, 78.)

Kanada:
    Josh Wagenaar - Ante Jazic (Adam Braz, 28.), Andrew Hainault, Chris Pozniak, Tom Nsaliwa - Patrice Bernier, Atiba Hutchinson (Jamie Peters, a szünetben), Julian De Guzman (Issey Nakajima-Farran, a szünetben), Ian Hume (Andrzej Ornoch, 87.) - Tomasz Radzinski, Rob Friend

I. félidő:

14. perc: Hume 23 méterről végzett el szabadrúgást, léc alá tartó lövése után Végh a kapu fölé ütötte a labdát.
    17. perc: Bodnár futott el a jobb szélen, beadása után a berobbanó Hrepka 8 méterről fejelt kapura, Wagenaar gyors vetődéssel kiütötte a labdát a bal sarok elől.
    38. perc: Sándor élesen kapu elé lőtt szabadrúgását követően Priskin 3 méterről a hálóba csúsztatta a labdát (1-0).

II. félidő:

58. perc: a bal oldalról laposan belőtt labdát Radzinski az ötös sarkáról kapásból az üres kapu fölé bombázta.
    68. perc: Sándor 19 méterről alig lőtt a léc fölé.
    85. perc: Farkas egyből kapura csavart egy szabadrúgást a bal szélről, a kanadai kapus a levegőben úszva ütötte oldalra a labdát.

A kanadaiak kezdtek aktívabban. Az első negyedórában gyakorlatilag a magyarok térfelén zajlott a játék, egy veszélyes szabadrúgást leszámítva azonban nem alakítottak ki helyzetet a vendégek, akik rengeteg hibával építették fel támadásaikat. Mivel a házigazdák sem rontottak kevesebbet, csupán a két együttes lelkesedése, valamint Sándor beadása és Priskin gólja volt dicsérhető az első 45 percben.

A második játékrész kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, mindkét oldalon adódtak ígéretes lehetőségek, a legnagyobb helyzetet azonban a vendégek hagyták ki, amikor Radzinski az üres kapu fölé bombázott. Kanada ideális ellenfél volt a megfiatalított magyar csapat számára.

Várhidi Péter, a magyar válogatott megbízott szövetségi kapitánya:
    "Három nap alatt annyit tudtunk elérni, hogy szervezett csapatként léptünk pályára. Amit a fiúktól kértem, azt megvalósították. Örülök a győzelemnek, de természetesen a mi játékunkat is jellemezték a magyar futball általános hibái. Sok párharcot veszítettünk el. Ha tehetném, ezt a csapatot egy évig együtt tartanám és rengeteg tétmeccset játszatnék a fiatalokkal, akik közül Vass Ádám külön dicséretet érdemel."

Stephen Hart, a kanadai válogatott megbízott szövetségi kapitánya:
    "Gratulálok a magyar csapatnak a győzelemhez. Mindkét együttes támadó felfogásban játszott, előttünk is adódtak helyzetek, de csak ellenfelünk szerzett gólt. Három játékosom is megsérült, a kényszerű cserék nem tettek jót a játékunknak."

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.04.05, 11:44 (szerk.: 2019.02.07, 16:08)
    A magyar válogatott keret
    kapusok;
    VÉGH Zoltán (MTK Budapest), FÜLÖP Márton (Tottenham Hotspur

védők;
    BODNÁR László (Red Bull Salzburg), JUHÁSZ Roland (RSC Anderlecht), VANCZÁK Vilmos (K. Sint-Truiden), BALOGH Béla (MTK Budapest), RODENBÜCHER István (MTK Budapest), BODOR Boldizsár (Roda JC)

SÁNDOR György (Újpest FC), TÓTH Balázs (Kayseri Erciyesspor), VASS Ádám (Stoke City), TŐZSÉR Dániel (AEK Athén), HUSZTI Szabolcs (SV Hannover ’96), BORI Gábor (MTK Budapest), HORVÁTH András (FC Sopron), FILKOR Attila (FC Internazionale Milano), HAJNAL Tamás (1. FC Kaiserslautern) - középpályások;

HREPKA Ádám (MTK Budapest), KANTA József (MTK Budapest), GERA Zoltán (West Bromwich Albion), TORGHELLE Sándor (PAOK FC), PRISKIN Tamás (Watford FC), NÉMETH Krisztián (MTK Budapest), FARKAS Balázs (Dinamo Kijev) - támadók.

Biztonsági tartalékok:
    KEMENES Szabolcs (Ferencváros), RABÓCZKI Balázs (FC Sopron), VASKÓ Tamás (Újpest FC), LACZKÓ Zsolt (Ferencváros), VADÓCZ Krisztián (AJ Auxerre), TISZA Tibor (Újpest FC), RAJCZI Péter (Újpest FC).

4. avatar: magyarfutball.hu
    2011.04.05, 11:43
    Várhidi Péter irányítja a válogatottat Kanada ellen

2006. 10. 31.

Kisteleki István, az MLSZ elnöke kedden Várhidi Pétert, az U19-es válogatott szakvezetőjét bízta meg azzal, hogy készítse fel és dirigálja az A-válogatottat a november 15-i, Kanada elleni barátságos mérkőzésen. A megbízott kapitány segítője Teodoru Vaszilisz, az MTK Budapest pályaedzője lesz.

- Azért Várhidi Péterre esett a választásom, mert tehetséges fiatal edző, aki eredményes munkát végez a fiatalok mellett - mondta el honlapunknak az MLSZ elnöke. - Csapata, az U19-es válogatott Cipruson szerepel Eb-seletező tornán, és a két mérkőzésen elért két győzelem szinte biztos továbbjutást jelent. Szerdán még van egy meccse a gárdának, azon kell bebiztosítania a sikert, így hát ez egyfajta megelőlegezett bizalom, amely reményeim szerint új lendületet ad majd az edzőnek és a játékosoknak is. Azt várom Várhidi Pétertől, hogy olyan keret rakjon össze, amelyre a későbbi kapitány is építhet majd. Tárgyaltam Détári Lajossal is, az ő szerződése szövetségi edzőként továbbra is él. Jövendőbeli feladatait az új, véglegesen kinevezett szövetségi kapitány határozza majd meg.

Az MLSZ elnöke kedd délelőtt értesítette döntéséről Várhidi Pétert. Az edző örömmel elfogadta a megtisztelő feladatot, de mint mondta, most az U19-es csapat szerdai mérkőzése, a továbbjutás bebiztosítása a legfontosabb számára, s csak a torna után foglalkozik majd az A-válogatottal.

- Nagy megtiszteltetés számomra a felkérés - nyilatkozta az mlsz.hu-nak Várhidi Péter. - Ilyen ajánlatot egy edző sem utasíthat vissza, hiszen a szövetségi kapitányság a szakma csúcsa, akkor is kitüntető feladat, ha a megbízás csak egy mérkőzésre szól. A keret összetételével még nagyon korai lenne foglalkozni, hiszen egyelőre az U19-es csapat szereplése a legfontosabb a számomra. Annyit azonban mondhatok, hogy az eddigi állományt tehetséges fiatalokkal egészítve ki olyan keretet szeretnék összerakni, amely győzelmi eséllyel lép majd pályára, és akár a jövő magyar válogatottja is lehet. Próbálom majd a legjobb eredményt kihozni magamból és a csapatból egyaránt.

Várhidi Péter edzői pályafutása

1995-1996: MTK, pályaedző
    1996-1997: Újpest, pályaedző
    1997-1998: Újpest, vezetőedző (a negyedik forduló után vette át a csapatot Nagy Lászlótól. Az Újpest abban az esztendőben bejutott a Magyar Kupa döntőjébe és bajnoki aranyérmet szerzett)
    1998-1999: Újpest, vezetőedző, majd klubigazgató (a csapat a 3. helyen végzett)
    1999-2000: Újpest, klubigazgató, majd vezetőedző
    2000-2001: Videoton, vezetőedző (a tavaszi idényben vette át a gárdát, s a bajnokság végén a csapat az 5. helyet szerezte meg)
    2003 tavasz- 2004 tavasz: Nyíregyháza, szakmai igazgató
    2006 áprilistól: MLSZ, szövetségi edző

5. avatar: Stockton
    2011.03.08, 10:49
    Kint voltam a meccsen, sőt, életem elős válogatott meccse volt a szülővárosom stadionjában pont smiley Felejthetetlen élmény elsőre!

6. avatar: magyarfutball.hu
    2010.11.10, 16:54
    - Szövetségi kapitányként nem merült fel komolyabban a neve?
    - A Kanada elleni meccset 2006. novemberében nekem ígérték. Bozsik Petivel irányítottuk a válogatottat, aztán október 11-én, Máltán kikaptunk 2-1-re, s neki mennie kellett. Akkor ígérte nekem egy elnökségi tag a fehérvári meccset.

- Mégis Várhidi Péter ült a kispadon.
    - Akkor mondta nekem Gyárfás Tamás, hogy attól tartott a vezérkar, úgy győzzük le Kanadát, hogy én vagyok a kapitány. És akkor engem onnan már ki sem lehet robbantani. Gyárfás, a pályázati bizottság elnöke különben engem és Nyilasit akarta kivinni 2007. áprilisában Cardiffba, ahol az UEFA a 2012-es Európa-bajnokság rendezési jogának odaítéléséről döntött. Addig én voltam a magyar pályázat arca, de Cardiffba már nem utazhattam ki, sem én, sem a Nyíl. Kisteleki MLSZ-elnök nem engedte.