FC Eger-Tengely-Közmű - Soroksári TE 0 : 0 16:00

FC Eger-Tengely-Közmü - Soroksári TE 0-0
    Eger, 500 néző. V.: Drucskó (Fridéli, Ortó).
    FC Eger: Molnár - Holtner, Zentai, Márton, Baranyai - Nagy Gy. T., Andrási, Kádár, Telek (Hompoth, 60.) - Markóczi (Kónya, 82.), Nagy P. (Montvai, 68.). Edző: Zsidai József.
    Soroksár: Borsos - Takó, Frick, Szente, Erdélyi - Bősze, Tóth G. (Ónodi, 55.), Soós, Lengyel - Tímár (Herling, 90.), Simon (Duró, 87.). Edző: Gálvölgyi István.
    Kiállítva: Márton, ill. Borsos, Takó (mindhárom a 90. percben).
    Sárga lap: Nagy Gy. T. a 31., Kádár a 49., Simon a 66. percben.
    5. perc: Bősze beadását Tímár kapásból lőtte kapura, Molnár vetődve hárított.
    11. perc: Kádár lövését védte Borsos.
    16. perc: Nagy P. cselezte ki a teljes vendégvédelmet, ám beadásáról lekéstek társai.
    17. perc: Márton 20 méteres lövését Borsos hárította.
    18. perc: Markóczi beadását Nagy P. egy csel után óriási helyzetben a kifutó kapusba lőtte.
    22. perc: Lengyel 6 méterről fölé bombázott.
    24. perc: Tóth beadását Takó zavartalanul lőtte kapura, ám Molnár bravúrral védett.
    30. perc: Soós 20 méteres lövése a kapus előtt felpattant, szerencsére Molnár kifejelte a labdát.
    33. perc: Telek szabadrúgását Markóczi 3 méterről nagy helyzetben mellé fejelte.
    48. perc: Kádár 18 méteres bombája alig szállt el a jobb alsó saroknál.
    50. perc: Bősze beadását Tímár mellé csúsztatta.
    63. perc: Markóczi erőszakosan lépett ki a védők közül, 10 méterről a kifutó kapusba gurított.
    83. pere: Kádár 28 méteres szabadrúgását bravúrral védte Borsos.
    Két, gól nélküli találkozó után titkon győzelemben reménykedett az egri csapat a veretlenül második helyen álló soroksáriak ellen. A kezdeti vendégfölény után a hazaiaknak voltak nagyobb helyzetei, ám azokat elpuskázták a támadók. Szünet után nagy elánnal kezdett a Kádár vezényelte egri gárda, de erőfeszítéseiből nem született gól. A küzdelmes, mérsékelt színvonalú csatában egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Az utolsó percben Drucskó játékvezető indokolatlanul lett főszereplő, kapu előtti kavarodás után kiosztott piros lapjai csak a kedélyeket borzolták. Márton kiállításánál nagyot tévedett, hiszen az egri játékos nem volt az eset közelében. Jók: Molnár, Kádár, ill. Frick, Tímár. Ifik: 0-0.
    Zsidai József: - Sajnálom a közönségünket, hogy nem tudtunk gólörömet szerezni, pedig sokat tettünk a sikerért.
    Gálvölgyi István: - Azt hiszem, erre mondják: küzdelmes mérkőzés, igazságos döntetlen.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1997-09-22