Békéscsabai Előre SC - Ceglédi VSE 4 : 1 15:30

2023.12.07, 21:55 (szerk.: 2023.12.07, 21:56)
    Békéscsabai Előre - Ceglédi VSE 4:1 (2:1)

Békéscsaba 2600 néző
    V: Vadas J.
    B. Előre: Kucsera - Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Batke. Edző: Szombati György.
    Cegléd: Bodnár — Cseh, Csontos, Császár, Józsa, Tóth, Csurgai, Kökény, Liptai, Pintér, Markó. Edző: Darányi Miklós.

Élénk iramú mérkőzésen a ceglédiek kezdtek jobban, és a vezetést is megszerezték.
    Fél óra elteltével a csabaiak kerültek fölénybe, és a mérkőzés végéig irányították a játékot. G: Dobó (2), Batke, Bócsik (11-esből) ill. Pintér.
    Jó: Zahorán, Kiss, Dobó, ill. Csontos, Kökény, Pintér.

6. Békéscsaba 18 8 5 5 28:23 21
    ...
    16. Cegléd 18 5 2 11 35:37 12

Népsport, 1966. augusztus 8. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Ceglédi VSE 4:1 (2:1)

Békéscsaba, 2600 néző
    v.: Vadas
    Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Batke. Edző: Szombati György.

A 12. percben a ceglédi Pintér távoli lövése a vetődő Kucsera alatt jutott a hálóba, 0:1.
    A vezető gól után is a ceglédiek támadtak többet.
    A 30. percben Miklya középre ívelt, a labda átszállt a védők födött és Batke lapos lövéssel egyenlített, 1:1.
    és néhány perc múlva már vezetett is a hazai csapat. Miklya lövését kiejtette a kapus és a befutó Dobó a léc alá lőtt, 2:1.

Szünet után Litauszki rövid hazaadása okozott izgalmat.
    Az 57. percben Miklya beadását Dobó fejelte a hálóba, 3:1.
    Öt perccel később a kapura törő Dobót a ceglédi kapus nyújtott lábbal csúnyán letalpalta. A játékvezető 11-es ítélt, amit Bócsik értékesített.

Szerencsére Dobó pár perces ápolás után visszatért a pályára.
    Még Rieger hagyott ki nagy helyzetet.

A hazai csatársor mintegy 30 perces széteső játék után magára talált és ettől kezdve ellenállhatatlanul rohamozott. A győzelem még nagyobb arányú is lehetett volna.
    Jók: Zahorán, Kiss, Dobó.

Békés Megyei Népújság, 1966. augusztus 9.