Békéscsabai Előre SC - Nagybátonyi Bányász SC 4 : 0 17:30

Békéscsabai Előre - Nagybátony Bányász 4:0 (4:0)

Békéscsaba, 3000 néző
    V: Katona
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Frankó, Bócsik, Dobó, Rieger, Batke. Edző: Szombati György.
    Nagybátony: Bulyovszki — Szalai, Veres, Kovács I, Baranyai, Horváth, Nagy, Kovács I, Huszár, Mátrai, Pintér. Edző: Dávid Róbert.

Az I. félidőben csődöt mondott a vendégek lestaktikája, a gyors csatárokkal rendelkező hazaiak így tettek szert a nagy előnyre.
    Szünet után kiegyenlített volt a játék, a hazaiak ekkor is kihagytak egy nagy helyzetet.
    G: Bocsik, Dobó (2), Batke.
    Jó: Litauszky, Zahorán,, Kiss, ill. Baranyai, Horváth.

6. Békéscsaba 17 7 5 5 24:22 19
    ...
    8. Nagybátony 17 8 2 7 19:19 18

Népsport, 1966. június 27. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Nagybátonyi Bányász 4:0 (4:0)

V.: Katona
    Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Frankó, Bócsik, Dobó, Rieger, Batke. Edző: Szombati György.

A vendégcsapat támadásaival kezdődött a mérkőzés.
    A 20. percben Rieger labdája csak centiméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot.
    A 26. percben Batke Bócsikhoz továbbított, aki a hosszú sarokba emelte a labdát, 1:0.
    A 36. percben Dobó lefutotta az előrehúzódott védőket, és a vetődő Bulyovszki mellett megszerezte az Előre második gólját: 2:0.
    Két perccel később Dobó megismételte ugyanezt: 3:0.
    A félidő végén Batfke maga mögött hagyta a védőket és a kifutó kapus fölött a hálóba helyezett: 4:0.

A 66. percben Frankó egyedül tört kapura, de a rövid sarokra küldött lövését védte Bulyovszki.
    Ezután alábbhagyott az iram és a mérkőzés végéig változatos játék folyt a pályán.

Az Előre minden csapatrészében jobb volt ellenfelénél, a védelem nagyszerűen zárt, a fedezetek kitűnően játszottak. A gyors csatárok már az első félidőben bebiztosították a győzelmet, ami némi szerencsével még nagyobb arányú is lehetett volna.
    Jók: Litauszki, Zahorán, Kiss, de valamennyi játékos dicséretet érdemel.