Békéscsabai Előre SC - Jászberényi Lehel SC 1 : 0 17:30

Békéscsabai Előre - Jászberényi Lehel 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 2500 néző
    V.: Huszák
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Gál, Bócsik, Dobó, Süle, Batke. Edző: Szombati György.
    Jászberény: Szekeres — Fortuna, Szulyovszky, Helle, Józsa, Nagy, Sántha, Bánhidi, Kelemen, Szántai, Fülöp. Edző: Buchár László.

Élénk iramú mérkőzésen mindkét félidőben nagy mezőnyfölényben játszott a hazai együttes.
    G.: Bócsik.
    Jó: Litauszky, Szűcs, Kiss (a mezőny legjobbja), ill. Szekeres, Fortuna, Szulyovszky.

8. Békéscsaba 15 6 4 5 18:20 16
    ...
    13. Jászberény 15 6 1 8 19:24 13

Népsport, 1966. június 13. (ARcanum DT)
    Bcs. Előre - Jászberényi Lehel 1:0 (0:0)

V.: Huszák
    ELŐRE: Kucsera — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Gál, Bócsik, Dobó, Süle, Batke. Edző: Szombati György.

Nagy lendülettel kezdett a csabai csapat, Gál, Dobó veszélyeztetett, majd Süle óriási helyzetből fölélőtt.
    A 26. percben Batke labdáját Szekeres kiejtette, de nem volt a közelben Előre-csatár.
    Több eredménytelen szöglet jelezte az Előre fölényét.
    Szünet után Batke helyet cserélt Sülével.
    Az 52. percben Kelemen lövését nagy bravúrral ütötte szögletre Kucsera.
    A 62. percben Gál a jobb oldalról keresztbevágta a labdát, Süle kapásból Bócsikhoz továbbított, aki laposan a bal sarokba lőtt, 1:0.
    A gól után alábbhagyott a hazaiak lendülete, feljöttek a jászberényiek.