Ceglédi VSE - Békéscsabai Előre SC 4 : 1 17:30

2023.12.16, 22:09 (szerk.: 2023.12.16, 22:15)
    Ceglédi VSE - Békéscsabai Előre 4:1 (2:1)

Cegléd, 2500 néző
    Vezette: Igaz
    CVSE: Hamza — Cseh, Oláh, Császár, Józsa, Halmi, Csurgai, Kökény, Darázs, Pintér, Markó. Edző: Elekes József.
    Békéscsaba: Kucsera — Szűcs, Frankó, Miklya, Zahorán, Kiss, Sárhegyi, Bócsik, Dobó, Batke, Szilbereisz. Edző: Szombati György.

A Békéscsaba az első perctől védekezésre rendezkedett be, a védők azonban egymást zavarva, nem tudták megállítani a ceglédiek megújuló rohamait. A hazaiak a négy gólon kívül számos helyzetet hagytak ki.
    G.: Markó (2), Pintér, Csurgai, ill.: Dobó.
    Jók: Cseh, Oláh, Kökény, Pintér, ill. Batke, Dobó, Frankó.

11. Békéscsaba 12 5 2 5 16:19 12
    ...
    13. Cegléd 12 4 2 6 21:23 10

Népsport, 1966. május 23. (Arcanum DT)
    Megszületett az idei legnagyobb győzelem a labdarúgásban

Méltó volt a sportnaphoz labdarúgó-csapatunk szereplése.
    A 3000 néző igen kellemesen érezte magát ezen a vasárnapon a CVSE-pályán.

Kellemetlen eseménnyel kezdődött a találkozó. A ceglédi csapat támadott, mégis a 11. percben a békéscsabaiak szerezték meg a vezetést, védelmünk megingása következtében.
    A 17. percben Kökény labdájával Pintér ugrott ki, s a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 1:1.
    Nem sokkal később Pintér labdáját Markó lőtte a kapuba 2:1.
    Szünet után is csapatunk irányította a játékot. Kökény ragyogó játékpartnernek bizonyult, sok szép labdát adott társainak. így született a harmadik gól is, melyet Csurgai küldött a hálóba.
    Ritka szép góllal állította be a ceglédi csapat a végeredményt. Markó elfutott, s futtából óriási gólt akasztott a hálóba. 4:1.

Helyenként jó, de mindvégig lelkes játékkal érte el a ceglédi csapat idei legnagyobb arányú győzelmét. A látottak alapján a gólarány nem túlzott, csupán az történt, hogy a ceglédi csapat ügyesen kihasználta helyzeteit. S talán még jobb is lenne az eredmény, ha a bal oldalt többet foglalkoztatják.
    — Végre volt elgondolás is a csapat játékában, s a fiatalok nagyon szépen játszottak. Különösen a lelkesedést kell dicsérni — mondotta Virágh Ferenc közismert sportszakértő.
    A Békés megyei lap kiküldött tudósítója szerint a CVSE nagyon szépen játszott és megérdemelten győzött.
    Ügy látszik a csapat kikerült a veszélyes zónából, s a tervbe vett tavaszi 16 pontot sikerül megszerezni.
    Az egész ceglédi csapat dicséretet érdemel.
    (kecskeméti)

Pest Megyei Hírlap, 1966. május 24.
    Ceglédi VSE - Bcs. Előre 4:1 (2:1)

V.: Igaz
    VSE: Hamza — Cseh, Oláh, Császár, Józsa, Halmi, Csurgai, Kökény, Darázs, Pintér, Markó, Edző: Elekes József.
    Előre: Kncsera — Szűcs, Frankó, Miklya, Zahorán, Kiss, Sárhegyi, Bócsik, Dobó, Batke, Szilbereisz. Edző: Szombati György.

A ceglédiek nagy lendülettel kezdtek, az első percekben valósággal kapujához szegezték az Előrét.
    Mégis a 12. percben a csabai csapat szerezte meg a vezetést. Batke futott el a bal szélen, beadott s Dobó 10 méterről helyezte a labdát a felső sarokba, 0:1.
    A továbbra is támadásban maradó ceglédiek a 20. percben Pintér lövésével 1:1-re, majd tíz perccel később Markó labdájával 2:1-re alakították az eredményt.

Az 50. percben Dobó beadását Bócsik nagy helyzetben 8 méterről mellélőtte.
    A 75. percben Frankó nem rúgta el a labdát a kapu előterében., elvették tőle és- Csurgai berúgta a ceglédiek újabb gólját. 3:1.
    A 80. percben Sárhegyi tiszta helyzetben a kapu mellé gurított (ez is nagy helyzet volt.) A 85. percben újabb védelmi hibából Markó beállította a 4:1-es végeredményt.

A vasutasok sokkal többet támadtak és megérdemelték a győzelmet, de a gólarány túlzott.
    Az Előréből csak Kucsera és Zahorán teljesítményét lehet dicsérni.