Békéscsabai Előre SC - Miskolci Bányász 3 : 2 15:00

2023.12.18, 20:59 (szerk.: 2023.12.18, 21:10)
    Békéscsabai Előre - Miskolci Bányász 3:2 (2:2)

Békéscsaba, 2000 néző
    V: Csernefalvi
    B. Előre: Kucsera — Szűcs, Frankó, Miklya, Zahorán, Kiss, Szilbereisz, Batke, Dobó, Bócsik, Száraz. Edző: Szombati György.
    Miskolc: Benkő — Vánadi, Bótha, Oláh, Deák, Breuer, Poós, Domokos, Szabó, Németh, Farkas. Edző: Teleki Pál.

Élénk iramú mérkőzés. 2:0-s vezetés után a hazai csapat lefékezett, a miskolciak fölénybe kerültek, és sikerült kiegyenlíteniük.
    Szünet után a csabaiak jobban játszottak, és szerencsés góllal nyerték a mérkőzést.
    G: Batke (2), Szilbereisz, ill. Németh, Domokos.
    Jó: Szűcs, Szilbereisz, Dobó, ill. Várad, Deák, Poós.

9. Békéscsaba 10 4 2 4 13:14 10
    ...
    17. Miskolci Bányász 10 1 3 6 8:16 5

Népsport, 1966. május 9. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Miskolci Bányász 3:2 (2:2)

V.: Csernefalvi
    Bányász: Benkó — Váradi, Bóta, Oláh, Deák, Breuer, Poós, Domonkos, Szabó, Németh, Farkas. Edző: Teleki Pál.

Fergeteges rohamokkal kezdett az Előre és a 8. percben megszerezte a vezetést: Bócsik hosszú labdával szöktette Dobót, aki az alapvonalról Batke elé adott, s a jobbösszekötő a hálóba lőtt. 1:0.
    A 15. percben Száraz maga mögött hagyta őrzőjét, középre adott és ezúttal ismét Batke volt eredményes. 2:0.

Néhány perc múlva a gólvonalról vágta ki a labdát Váradi.
    Alábbhagyott a hazaiak lendülete.
    A 25. percben Németh lesen kapta a labdát, a védők leálltak és a balösszekötő senkitől sem zavarva, a kapuba gurított. 2:1.
    A 43. percben Domonkos kiugrott és 10 méterről lőtt a jobb sarokba. 2:2.

A 48. percben Miklya rövid hazaadását Kucsera az utolsó pillanatban csípte el.
    Ezután ismét hazai támadások következtek.
    A 72. percben Frankó hozta fel a labdát, Dobóhoz továbbított, akinek hatalmas lövése a kapusról Szilbereisz elé pattant, s a szélső megszerezte a győztes gólt. 3:2.

A hazai csapatban a csatársor játszott jól, különösen Száraz és Dobó összjátéka, valamint Szilbereisz egyéni játéka dicsérhető. Batke eredményessége és Bócsik nagy munkabírása volt átlagon felüli.
    A védelmet kissé megzavarta a lesgól, Szűcs és Frankó emelkedett ki.
    A fedezetek a szokottnál gyengébben játszottak, Kucsera remekül védett.