Békéscsabai Előre SC - Bp. Előre SC 3 : 2 15:30

2023.12.18, 21:54 (szerk.: 2023.12.18, 22:08)

Békéscsaba, 3000 néző
    Vezette: Závodszky
    B. Előre: Kucsera — Batke, Frankó, Litauszky, Zahorán, Kiss, Szilbereisz, Gál, Dobó, Bócsik, Száraz. Edző: Szombati György.
    Bp. Előre: Szilágyi — Bereczky, Reif, Egervári, Kahlesz, Marton, Bodrogi, Matus, Zsoldos, Burányi, Kamrás. Edző: Anda László.

Az I. félidőben a békéscsabaiak játszottak jobban, gólhelyzeteiket kihasználták, szünet után a fővárosiak nyomasztó fölényben játszottak.
    G: Szilbereisz, Száraz, Dobó, ill. Zsoldos, Matus (11-esből).
    Jó: Kucsera, Frankó, Szilbereisz, ill. Bodrogi, Bereczky.

4-5. Bp. Előre 8 5 1 2 12:8 11
    ...
    8-10. Békéscsaba 8 3 2 3 10:10

Népsport, 1966. április 25. (Arcanum DT)
    Legyőzte a listavezetőt a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Bp. Előre 3:2 (3:1)

v.: Závodszki
    Bcs. Előre: Kucsera — Batke, Frankó, Litauszky, Zahorán, Kiss, Szilbereisz, Gál, Dobó, Bócsik, Száraz. Edző: Szombati György.
    Bp. Előre: Szilágyi — Bereczki, Reif, Egervári, Kahlesz, Marton, Bodrogi, Matus, Zsoldos, Burányi, Kamrás. Edző: Anda László.

Már a 3. percben vezetést szerzett a csabai csapat. Gyors jobb oldali akció végén Szilbereisz lövése a felső sarokban kötött ki. 1:0.
    A gyors gól fellelkesítette a csabai csapatot. Gál lőtt fölé, majd Batke átadását Dobó nagy helyzetből mellégurította.
    Ellentámadás végén Kucsera kapujából kifutva tisztázott.
    A 7. percben Száraz a jóbbszélső helyéről, a felezővonal tájáról ugrott meg. Lefutotta Egervárit, kicselezte a rátámadó Reifet és „Sándor-szögből” laposan a rövid sarokba bombázott. (Ragyogó csatár teljesítmény volt.) 2:0.
    A szemre szépen adogató sárga-kékek a 30. percben gólt lőttek a fedezetlenül hagyott Zsoldos révén. 2:1.

Egy perc múlva a kapura törő Dobót csúnyán felvágta Reif. Egyébként feltűnő volt a budapestiek sók szabálytalansága.
    A 40. percben Dobó egy hosszú előreadás után iramodott, lefutotta Reifet és még mielőtt Szilágyi közbeavatkozott volna, a kapu jobb felső sarkába lőtt. 3:1.
    Fordulás után egyre inkább a fővárosiak kerültek fölénybe. A csabaiakon, különösen a támadósor tagjain a fáradtság jelei mutatkoztak.
    A 47. percben Kucsera nem tudott egy szögletet tisztázni, de a kapu torkában helyezkedő védők közül Litauszky felszabadított.
    Szilbereisz lövése jelentett veszélyt, majd a 75. percben Batke szabálytalankodott, s 11-esből Matus bombázott a hálóba. 3:2.