Rákospalotai EAC - Kalocsai FC 4 : 1 16:30

2017.10.02, 12:16 (szerk.: 2017.10.02, 16:08)
    RÁKOSPALOTAI EAC- KALOCSA 4-1 (1-0)
    Budapest, 300 néző. Vezette: Marcsók (Csorba, Hangyási).

REAC: Cser - Takács, Balogh G., Gelbmann, Virágh, Szőcs, Werte, Stefanik, Doma, Karászi, Podhorszky. Edző: Kiss László.
    Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Kovács Zs., Tóth D., Illés (Kocsis T.), Balogh I., Paletta, Mácsai (Veres a szünetben), Deák, Tóth A. Edző: Czár Ignác.

39. perc: Karászi szögletéből nagy védelmi hiba után Balogh G. 10 méterről fejelt védhetetlenül a kapu bal oldalába, 1-0.
    52. perc: Szőcs beadásából Podhorszki elé került a labda, aki a hálóba lőtt, 2-0.
    59. perc: Balogh I. átadásával Tóth A. ügyesen kilépett a védők közül, és 14 méterről a bal sarokba vágta a labdát, 2-1.
    61. perc: A hazai csapat jobb oldali akciója végén Áradi szöktette a rákospalotaiak támadóját, Karászit, aki a kínálkozó lehetőséget kihasználva a hálóba lőtt, 3-1.
    85. perc: Máriási átadásából Werle gurított a kapuba a leálló kalocsai védők között, 4-1.
    Alacsony színvonalon és - talán a meleg miatt - igen gyenge iramban kezdődött a találkozó. Az első félóra után is egyenrangú ellenfelek küzdelmét láthatta a gyér számú közönség. A második játékrészben a REAC ragyogóan kihasználta a Kalocsa védekezési hibáit, így ha a különbség túlzottnak is mondható, a győzelme mindenképp megérdemelt.
    Kitűnt: Werte, Stefanik, Karászi, illetve senki.

Kiss László: - Kár, hogy ilyen nagy meleg volt, mert ez a játék színvonalára rányomta bélyegét.
    Czár Ignác: - „Osztály alatt” futballoztunk, így kellemes edzőpartnerek voltunk a Rákospalota számára.

Forrás: Petőfi Népe, 1998-08-10