I. osztály 1906/1907, 6. forduló
játékvezető : Vámos Soma

2016.12.09, 16:59
    Typografia — Újpesti Torna-Egyesület 2:2.

A két csapat teljesen egyenrangúnak bizonyult. Az első goalt büntető réven a Typografia adta. A második goal után az U. T. E. Molnár és Ludvigh révén kiegyenlít. Első félidő 2:2.

A második félidőben a két csapat mérkőzése igen változatos volt; támadások felváltva folytak, de eredményt egyik sem képes elérni. Biró: Vámos Soma (Főv. T. K.) volt.

Pesti Napló, 1906. november 02.

2016.12.09, 16:55
    A Lehel-utcai pályán nagy érdeklődés kisérte az Újpesti Torna -Egyesület és a Tipográfia Sport-Klub mérkőzését, mely meglepetéssel végződött. A mérkőzést 11 méteres büntető rúgás vezette be, a melyből a Tipográfia gólt ért el, majd nyomban kettőre szaporította. Az U. T. E. igen szép összejátszás után két éles góllal kiegyenlítette az eredményt. A második félidőben nagy erővel igyekezett a két csapat a győztes gólhoz jutni, de sikertelenül. Eredmény 2:2 eldöntetlen.

Budapesti Hírlap, 1906. november 02.

3. avatar: heimo
    2016.12.09, 16:49 (szerk.: 2016.12.09, 16:49)
    U. T. E.—Typographia 2 : 2.

Typographia egy héten belül a második kitűnő eredményét éri el. U. T. E. teljes csapattal szerepelt, mig ellenfele egy tartalékot állított a csatársorba, mely azonban még az első félidő közepe táján megsérült s igy a matchen csak statisztált. Typographia kezdés után 10 percz alatt nagy stilusu játék után két goalt ér el Krausz illetve Matuskovich révén, melyet azonban Molnár II. a félidő vége felé remek játék után kiegyenlít.

Második félidőben igen »erős« játék folyik, amit annak tulajdonítunk, hogy Vámos Soma (Főv. T. C.) nem elég energikusan bíráskodott. U. T E. nagy vehemenciával támad, de Typographia védelme kitünően funkcionál s a match eldöntetlenségét a csonka Typographia-csatársor támadása sem képes megdönteni.

Sport-Világ, 1906. november 04.

4. avatar: heimo
    2016.12.09, 16:46
    Typographia—UTE. 2:2.

Immár második eldöntetlen eredményét éri el e héten a nyomdászok csapata s mindkettő egyformán nagy meglepetést kelt. Úgy látszik azonban, hogy a Typographia e sikeréhez köze van a Lehel-utcai pályának is, melynek rossz talaján csak ő tud sikeresen mozogni. A vezetést 2:0 arányban Typographia szerzi meg, de UTE. még az első félidőben kiegyenlíti azt. Biró: Vámos Soma (Főv. TC.) volt.