2022.03.05, 22:28 (szerk.: 2022.03.06, 12:17)
    MAC — TTC 3:1 (1:1)

Amerikai-uti pálya, 2500 nézö
    Biró: Nyul Dezső

Hosszu évek után a „Testvériség" pályája ismét első osztályu mérkőzésnek volt a szín­helye. Jóllehet a pálya homokos talaja nem felelt meg a követelményeknek, mert csak kis szélben is a játékosokat egészen belepi a por. Ennek ellenére is mindkét csapat legjobb tudását vetette a küzdelembe. ÁIL ez különö­sen a MAC legénységére. Észszerű játékával méltán rászolgált a győzelemre a csapat. Ki­váltképpen a csatársor volt elemében, de eb­ben is kimagaslott Zsári céltudatos, okos já­téka. Mellette Omelka és Simon adott kiváló teljesítményt. A fedezetsorban Kovásznai inteligens játéka, mig a hátvédek közül Szan- dovits tetszett. Fehér néhány labdát szépen fogott ; a gólt nem védhette. A TTC csapatá­ról nem sok jót mondhatunk. Egy-két játé­kostól eltekintve, hiányzik a csapatban a fe­gyelem. A csatársor legjobb része a Maly— Recht jobbszárny. Proczenkó felesleges fouljaival és hangos beszédével csak ártalmára van a csapatnak. A fedezetsorban Steinitz és Neumann elfogadhatót nyujtott. Nagy hibá­juk, hogy nem támogatják eléggé a csatársort. A hátvédek közül Fried volt a jobbik; nem egy biztos góltól mentette meg csapatát. Kopácsi a kapuban könnyelműen védett. A A MAC könnyen védhető első góljának védé­sét meg sem kísérelte.

A TTC támadása vezeti be a mérkőzést s a 6-ik percben Rosenberg egyéni játékával megszerzi csapatának a vezetést. A nem várt eredmény felvillanyozza a MAC csapatát. Rác vezet támadást és középre adott labdáját Omelka góllá értékesíti (1:1). Ezután a TTC a többet támadó, de két eredménytelen korneren kívül más eredményt nem tud elérni. Helycsere után ismét a TTC látható a front­ban, de a kitünően helyezkedő MAC védel­men minden támadása meghiusul. Közben a MAC csatárai felszabadulnak és a 24-ik perc ben Simon védhetetlen lövéssel megszerzi csapatának a győzelmet. A mérkőzés hátra­levő idejében is a MAC dominálja a helyzetet. ; A fair mérkőzés teljes sötétségben végződik.