2. onlajnok.com: 500
  3. magyarfutball.hu: 1.800
  4. pilisilk.eu: 2.000
  1. 0 - 1 7' Malik Gábor
    15' Nikolov Balázs (11-es) 1 - 1

2 ezer néző

Nagy iramban kezdődött a meccs, a két szurkolótábor a jó hangulatról is gondoskodott,

még ha csak összesen két szektort is foglaltak el a Puskás-stadionban.

A "megyeegyes" Biatorbágyé volt az első lehetőség,

de a megyei másodosztályú Pilis szerezte az első gólt, méghozzá egy igen látványos akcióból,

melynek végén Malik Gábor továbbított a hálóba.

0-1

A Biatorbágy válaszára nyolc percet kellett várni, egy 16-oson belüli szabálytalanság után

a háromszoros válogatott Nikolov Balázs értékesítette a megítélt büntetőt.

A folytatás kiegyenlített, játékot hozott, nem találtak fogást egymáson a csapatok,

a kevés lehetőség ellenére a lelkesedésre és az iramra sem lehetett panaszuk a nézőknek.

A második félidő első perceiben a küzdelem dominált, majd az 56. percben visszavette az előnyt a Pilis,

Malik egy jobb oldali lapos beadása után Kurucsai Milán vágta 2 lépésről a léc alá a labdát.

Két perccel később egy biatorbágyi szögletet követő pilisi kontra során Kiss János abszolút ziccerben,

senkitől sem zavartatva vitte a kapusra a labdát, de elrontotta a lehetőséget,

vagy más szemszögből nézve a kapujából kifutó Retezi Károly nagy bravúrral védett.

A Biatorbágy támadott ugyan becsülettel,

de a félidő derekáig a jól kontrázó pilisiek alakítottak ki nagyobb helyzeteket,

igaz, el is puskázták azokat. A meccs hajrájához közeledve egyre több lehetőség adódott a biaiak előtt,

előfordult, hogy támadóik centikkel céloztak rosszabbul a kelleténél,

de hiába volt óriási nyomás alatt a Pilis, ha némi szerencsével is, de megtartotta előnyét,

és megnyerte a meccset.

Az Amatőr Kupa történetének 50. döntőjét tehát a Pilisi LK nyerte.

A kupagyőztes klub történetének második alkalommal játszott Amatőr Kupa-döntőt, az elsőt éppen fél

évszázaddal ezelőtt, 1964-ben, a sorozat első kiírásában.

Akkor nem sikerült nyerni a fináléban, most az utódok kiköszörülték a csorbát.

5. avatar: pirospont
    2014.05.26, 14:16 (szerk.: 2014.05.26, 14:16)
    A lefújás pillanatában már biztosan volt a nézőszám 3-4 ezer.

6. avatar: magyarfutball.hu
    2014.05.26, 13:32
    mondjuk azért pilisi nem 500 volt, hanem legalább 1300.
    kár, hogy a nagymeccset nem várták meg, ezért biztos rontották a Tv-s képet az üres M szektorral.

Tudtommal 500-500 jegyet kaptak a csapatok.

7. avatar: pirospont
    2014.05.23, 15:03
    Amatőr Kupa

Tájékoztató

Viadukt SE – Pilis

Helyszín: Puskás Ferenc Stadion

Időpont: 2014 május 25 , vasárnap 16.00.

Szíves tájékoztatásul közöljük, hogy mivel a mérkőzés MLSZ rendezvény, ezért a jegyvásárlás szigorú előzetes regisztrációhoz kötött. Ez azt jelenti, hogy mindenkinek, aki jegyet szeretne vásárolni, előzetesen regisztrálnia kell. Regisztrációhoz az alábbi adatokat kell elküldeni a cserniczky@t-online.hu e-mail címre: név, születési idő és születési hely. A regisztrációra 2014. május 21-ig van lehetőség! Kérjük ha busszal szeretnének utazni ugyanitt jelezzék.Busz ára felnőtt 800 Ft, gyerek 500 Ft.Indul: 14.30-kor Biatorbágy Faluház elöl.Vissza: 19.00 Puskás Stadion.

A jegyek egységesen 1000 Ft-ba kerülnek.

Fontos! A helyszínen jegyet venni nem lehet! Kizárólag az előzetes regisztráció útján lehet jegyhez jutni!

Kérjük tájékoztassák ismerőseiket is!

A jegyek átvehetőek: 2014.05.23-án pénteken 17.00-tól 21.00-ig és 05.24.szombaton 08.00-12.0008.00-12.00-ig az Iharosi Sportpályán.

Esetlegesen felmerülő kérdés esetén, az alábbi telefonszámon kaphatnak bővebb felvilágosítást: 06 20/ 220 1798.

Dr Cserniczky Tamás

elnök

8. avatar: pirospont
    2014.05.23, 15:02
    Amatőr Kupa fináléjában a Viadukt SE

Amatőr Kupa elődöntő visszavágó

Egyesületünk fennállása óta legnagyobb sikerét érte el, mivel május elsején a hazai 4-2 után idegenben is legyőzte a Kemecse együttesét. A hazai csapat mindent megtett a győzelemért, de a mieink rendkívűl fegyelmezetten és harcosan küzdve, ellentmondást nem tűrően jutottak a fináléba.

Május 25-én vasárnap a Puskás Ferenc stadionban a Magyar Kupa döntő előtt 17.30-as kezdettel a Pilis csapatával játszuk az Amatőr Kupa döntőt.A mérkőzést a Sport televízió közvetíti, de megkérünk mindenkit, hogy jöjjön ki a Puskás Ferenc stadionba személyesen bíztatni a csapatot!

Kemecse–Biatorbágy 0–1 (0–0)

Kemecse, 200 néző, v.: Nagy R.

Kemecse: Szabó A. – Balogh Gy., Tóth Sz., Koskovits Gy. (Balogh J.), Bárány T., Tóth T. (Fekete Á.), Birovecz J., Fiumei V. (Ádámszki R.), Bodnár J., Fekete G., Balázsi P. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Biatorbágy: Retezi – Nikolov, Szmiljanics, Bozsoki I., Kele B., Szép I., Mérey, Novák L. (Kerkovits), Varga D:, Mogyorósi Z. (Arany Z.), Busa Z. (Zoufal). Edző: Nagy Lajos.

Gól: Kerkovits (74.).

Továbbjutott: a Biatorbágy, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.

Mesterszemmel

Ádámszki Róbert: – Sajnálom csapatomat, mert úgy érzem, mindent megtett a továbbjutás érdekében, Le a kalappal a játékosok előtt. Sok sikert kívánok a Biatorbágynak a döntőben.

Nagy Lajos: – Azt gondolom, a két meccs alapján megérdemelten kerekedtünk felül. Két hete remekül játszottunk, ezúttal taktikusan és óriási erőbedobással

600 néző

Mintegy 150 vendégszurkoló utazott le Geresdlakra hogy szurkolásával a döntőbe jutassa a Pilisi csapatot.

A Geresdlaki csapat a védekezést választotta, ez a taktika nem sokáig tartott.

A 22.percben már kihagyott a vendégcsapat egy nagy helyzetet,

Kurucsai szabadrúgását a kapus még hárította az érkező Marginean a kipattanót mellélőtte.

A 30. percig tartott a védekező taktika, ekkor egy beadásra érkezett Marginean és 7 méterről a kapuba lőtt.

0-1

A találkozó 45. percében szabadrúgáshoz jutott a Pilis Kurucsai Milán a felső sarokba talált.

0-2

2. félidő

A második félidőre se állt vissza a pilisi csapat, Kiss János és Malik Gábor révén helyzetek maradtak ki,

a 65. percben frissített a Pilis a sokat dolgozó Vernes Zsolt helyett Mezei Róbert lépett pályára.

a 71. percben Kiss János lépett ki akinek lövését még védte a kapus de Malik Gábor érkezett a kipattanóra

és a kapuba lőtt.

0-3

A gól után nemsokkal újra szabadrúgást lőhetett Kurucsai de a kapus bravúrral védett.

A találkozó 84. percében Kurucsai Milán helyett pályára lépett a nagy visszatérő Halgas István is aki még februárban

sérült, meg majd Kiss János helyett Németh Ádám állt be a 87. percben.

A találkozó végére is Pilis helyzetek maradtak, Németh Ádám 5 méterről leadott lövésébe léptek bele a hazai védők.

A lefújás után hosszú percekig együtt ünnepeltek a játékosok a szurkolókkal,

ami a pilisi pályán a hazaérkezés után is folytatódott.

A döntőben a Biatorbággyal találkozunk, akik szintén 5-2 összesítéssel jutottak be a döntőbe.

Szigetvári László: Gratulálok a Pilisnek, megérdemelten jutottak be a döntőbe. Nekünk ez első meccsen kellett volna

megnyugtató előnyt szerezni de sajnos ez nem sikerült, a mai napon nekünk nem sikerült semmi,

ha hajnalig játszunk akkor se lőttünk volna gólt, ez volt idén az első meccsünk beleértve

az edzőmeccseket is amikor nem szereztünk gólt. Sajnos nem a megbeszélt taktikát játszotta

a csapat, magunkra húztuk néha az ellenfelet, a széleken keveset támadtunk, igazi gólhelyzetet se tudtunk kialakítani.

Patakfalvi György : A csapat maximálisan betartotta a "taktikai" utasításokat, és ezáltal

esélyt se adtunk az ellenfelünknek. Gratulálok a csapatnak és a CSAPAT 12. játékosának a

FANTASZTIKUS SZURKOLÓTÁBURUNKNAK A BUZDÍTÁSÉRT .

Fuchs Gergely (Geresdlak): Úgy gondolom minden csapattársam nevében írhatom:

Sajnáljuk a vereséget, de a jobbtól kikapni sose szegyen!

Gratulálunk a Pilisnek es sok sikert kívánunk nekik a döntőben! Azért továbbra is... HAJRÁ LAK!!!!!!!!!!!!

Benkő Tamás : Kulturált, taktikus, érett játékkal nyert tegnap a Baranya megyei Geresdlak megyei I. osztályú csapata ellen a

Pest megyei másodosztályból éppen a "megye-egybe" tartó Pilisi Labdarúgó Klub.

Az odavágó pilisi meccsen még kiegyenlített volt a küzdelem, de Geresdlakon - 600 néző előtt, sportszerű mérkőzésen -

a Kerepeszki Zoltán csapatkapitány által vezetett Pilis egyértelművé tette, melyik a jobb együttes: a Pest megyei!!!!

Szenzációs élmény volt szűkebb pátriánktól több mint kétszáz kilométer távolságra az egyébként festői szépségű Geresdlakon

közel másfélszáz pilisi szurkolóval találkozni, s átélni, ahogy imádják tényleg szeretetre méltó csapatukat!!!!

Elismerés minden pilisinek, köszönet az élményért!!!! Hajrá, Pest megye!!!!