1. Hazai kupadöntő

1. avatar: fgymat
    2013.07.28, 07:42
    1988: Szöuli olimpia Egerszegi Krisztina jegyében
    Ha szöuli olimpia, akkor nekünk Egerszegi Krisztina, aki a égykarikás versengés legfiatalabb győzteseként nyert aranyérmet. Steffi Graf a csúcson: a Grand Slam-et, a világ négy legnagyobb versenyét nyeri.

A Szabad Föld Kupa és az MNK fináléjának közönségszórakoztató intézménye Szolnokra költözött. A tiszaligeti stadion még meglehetősen felkapott, hiszen 1975-ben, a város fennállásának 900. évfordulójára készült el, s eddig eget rengető futballszenzációnak még nem adott otthont. A városnak nincs élvonalbeli csapata, csak a gyürkőzés, meg a nagy nyögés hallatszik évtizedek óta, így meg kellett becsülni azt is, ha két kupadöntő is jutott a ligetbe. Megjelent az országos vezérkar, Deák Gábor államtitkárral az élen, de ott volt Czékus Lajos, az MLSZ főtitkár-helyettese, is, aki a kis csapatok nagy ünnepének nevezete a Szabad Föld Kupa döntőjét. Emelkedett a tét is, hiszen Morvai Ferenc, a Megamorv vezetője egy 60 centiméter magas ólomkristály vázát, valamint egy garnitúra felszerelést ajánlott a győztesnek.

Celldömölki VMSE – Boglárlelle 2:0(1:0), Szolnok, Tiszaligeti stadion, 2000 néző, vezette: Kurmai (Bognár, Varga J,.)
    Celldömölk: Kőszegi – Horváth, Szomorkovics, Kovács, Sebestyén – Mészáros, Boznánszky (Szentgyörgyi a 70. p. ), Varga II.( Gelesits a szünetben), - Dobány G., Sziffer( Tarczi a 80. p) Edző: Varga Levente.
    Boglárlelle: Kötél – Gelencsér, Konrád, Glacz, Andermann – Riba (Szilvás a 60. p.), Lepenye (Perusza a 35.), Becsei, - Koroknai, Farkas, Bayer (Hajdú a 60. p.). Edző: Mathesz Imre.

A meccs jól indult a balatoniaknak, többet birtokolták a labdát, aztán egyre inkább belelendült a Celldömölk. Lassan a vége felé járt az első félidő, amikor Bozánszky nagy gólt ragasztott Kötél kapujának jobb oldalába, 1:0. A szünetben a résztvevők a rendezők trehányságán bosszankodtak: az eredményjelző táblán ugyanis a Bp. Honvéd és a Békéscsaba kiírás szerepelt, a két Szabad Föld Kupa résztvevőt megtisztelhették volna legalább a nevükkel…
    A második félidőre megjöttek a csabai drukkerek, a nézőszám, pedig ötezer körülire nőtt. A második félidőben is a celldömölkiek játszottak érettebben, taktikusabban. A 60. percben Dobány eldöntötte a kupa sorsát, lövésével beállította a 2:0-ás végeredményt. A díjátadás során óriási ováció fogadta a vasiak győzelmét, de kijutott az ünneplésből a lelleieknek sőt a legsportszerűbb csapat díját birtokló Táskai Tsz SE labdarúgóinak is.

A nemzetközi megméretés nem hozott túl nagy dicsőséget a celldömölki klubnak, hiszen hazai pályán 8:2–re kikaptak a csehszlovák Dolni Nemci csapatától. A visszavágó mérkőzésen viszont már csak 1:0 arányú vereséget szenvedtek.

2. avatar: Sanyi-Hungaria
    2013.07.27, 23:20