A győzelem pillanatig sem volt kétes Ujpest javulóban
    Góllövő: P. Szabó (11-esből), Jakube, Avar, Avar, Vörös, Lengyel
    Ujpest, 1000 néző. Bíró: Bíró Sándor.
    Ujpest: Huba — Dudás, Fogoly III. — Borsányi, Sáros, Szalay — Török, Avar, Jakube, Vörös,
    P. Szabó.
    Somogy: Váli — Miklósi, Joós — Egri, Péter, Győrffy — Mészáros, Kármán, Pető, Lengyel, Tunyoghy.
    Ujpest kezd, de eleinte a Somogy támad. A 6. percben Török hozza előre Ujpestet, ártatlan labda ível a 11-es pont felé, Miklósi nem éri el és „önkéntelenül” ököllel segít magán, a bíró még nem is fúj, mikor a hátvéd már eszmél és - a fejéhez kap.
    A 11-esen azonban már nem segíthet, sem ő, sem Váli. P. Szabó laposan belövi a balsarokba. (1:0).
    Ujpestnek nyugalmat ad a gól, ő támad, de közben a somogyi szélsők is veszélyesen futnak. Egri összefejel Szalayval, elered az orra vére, kiáll, míg tele nem tömik vattával. Jakube kezdeti hibáit a 19. percben javítja ki: Török szögletrúgására 6-an is ugranak,
    de Jakube ugrik legmagasabbat: fejes gól. (2:0).
    Két perc sem telik bele,
    Avar két cselezés után ballal laposan kapura lő s a későn vetődő Váli beszedi a 20 méteres lövést. (3:0).
    Az ujpesti közönség örül, de sokan akadnak, akik emlékeznek a multhetiekre , megjegyzik:
    — Az ominózus 3:0 már megvan! Most jön majd a Somogy!
    Valóban jön a Somogy: Pető lő, Huba csak az ujja hegyével éri el, döcög, döcög a labda — épphogy a sarok mellé! Somogynak nincs szerencséje! Ujpest az első félóra végén könnyít kissé az iramon s a Somogy pompás percekhez jut, most is csak a lövéssel van baj. A 32. percben Mészáros beadását Fogoly III. rosszul állítja, a felugró labdát ő is „önkéntelen” kézmozdulattal igazítja helyére, a Somogy reklamálja a 11-est, a bíró int, hogy nem volt kéz. A Somogy fellángolása ezzel el is hamvadt. Az ujpesti csatársor annál komolyabb, sőt formás akciókkal ostromol. A 37. percben P. Szabó hosszú átadását Török visszaemeli s
    Avar a túlsó sarokba csavarja. (4:0).
    Most már megnyugszanak az ujpesti szurkolók, ennyit csak nem egyenlít ki a Somogy.
    Élénk Somogy-rohamokkal indul a II. félidő. Pető bombáz, de messziről. A somogyi lendületből azonban nem sokáig futja. Jön Ujpest! Meglepő jól játszik a szélen Török. Válinak bőven van dolga. Avar 20 méteres bombáját pompás vetődéssel fogja, de nem csinál hibát, pedig most zuhognak a lövések a kapujára. A 14. percben Török beadását Avar Oxforddal próbálja kapura húzni, a labda mellé megy ugyan, de a produkcióért kijár a taps. Amikor Török következő beadásával Vörös majdnem befuthat a kapuba, hangzik a tribün Albi nevétől (arról nem tehet, hogy Vörös kihagyta a nagy helyzetet). Viszont Vörös is hamar jóváteszi a hibát: a 20. percben P. Szabóval és Jakubéval összejátszva
    kitör és a jobb sarokba lő. (5:0).
    Ujpest, a gólra megint könnyít kissé az iramán s ez elég a Somogynak: a 24. percben Tunyoghy beadásáért Pető és Fogoly ugrik, a labda
    Lengyel elé kerül, aki a 16-osról remekül eltalált lövéssel küldi a túlsó sarokba. (5:1). Avar alig lő félre, Jakube pompás Török-beadást hagy ki a 6-oson s ujra a Somogy jön: a vetődő Huba kezéből kirugják a labdát, de nincs, aki berugja. A 32. percben Mészáros szépen kiugratja Kármánt (szép, gyors akció, az ujpestiek alaptalanul reklamálják a lesállást), a csatár átemeli a labdát a kifutó Huba fölött, de a kapuba nem talál.
    A játék most változatos.
    Váli is kap néhány nehéz lövést, de Huba kapuját is bombázza Pető. Tunyoghy beadását a lábak közt megint elveszti Huba, de egy somogyi csatárnak se jön a labda lábra. A másik kapura előbb P. Szabó tör, fölé lő, utána Jakube mellé. Huba a léc alól üti kornerre Mészáros beadását, Vörös ívelt labdája a kapulécen csúszik. Török megunja az eredménytelenséget, elkezd lövöldözni, de háromszor is a külső hálót találja. A harmadiknál a földbe rug. Sántít, de nem a lábát fogja, hanem a fejét. Ezzel vége is.