Nem mágia, papírforma..
    FC Sényő - Diósgyőri FC 1:6 (0:2)
    Sényő, 1800 néző. V.: Piller (László, Varga).
    Sényő: Dvojcin — Czap, Barna, Torda, Sinka — Bemáth, Rubóczki, Horváth, Balogh — Ványi, Stefanik. Edző: Falatovics László.
    Diósgyőr: Hanyecz — Földvári, Pintér, Farkas A., — Varga, Farkas J., Tábori, Vitelki — Dancs, Lakatos, Bíró. Edző: Verebes József.
    Csere: Vitelki h. Kotula a 41, Tábori h. Buliga a 45., Bemáth h. Paulik a 67., Dancs h. Tóth D. a 76., Stefanik h. Svelta a 79. percben.
    Gólszerzők: Farkas A. a 20. és a 30., Kotula az 53. és a 60., Bíró a 62. és 76., Paulik a 90. percben.
    Sárga lap: Tábori a 23., Pintér az 55. percben.
    Kiállítva: Czap a 25. percben.
    20. p.: A jobb oldalról kósza beadás szállt középre. Barna felugrott, hogy elfejelje a labdát, azonban az előtte álló Sinka hátát találta telibe. A lecsorgó labdára Farkas A. lecsapott, s nyolc méterről a hálóba gurított. 0-1
    25. p.: Bíró cselezgetett a jobb oldalon Czap felügyelete mellett. A sényői védő elhúzta a vendégjátékos lábát, majd a fekvő Bíró hátára lépett. Piller nem habozott, s piros lapot dugott a hazai fiú orra alá.
    30 p.: Farkas Attila-nap Sényőn... A diósgyőriek ötöse a kaputól 22 méterre megszelídítette a labdát, igazított egyet és laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 0-2
    53. p.: A csereként pályára lépett Kotula két csellel mindenkit „elküldött”, hat méterről pedig már gyerekjáték volt számára az üres kapuba belsőznie. 0-3
    60. p.: Csereemberek alakítása... Buliga húsz méterről szúrta kapura a labdát, ami felpattant a menteni szándékozó Barna lábán. Váratlan ajándékként Kotula elé pottyant a golyóbis, mire a csatár Dvojcint megelőzve, hat méterről a hálóba emelt. 0-4
    62. p.: Egy jobb oldalról középre küldött labdát az ötösön ólálkodó Bíró mandínerezett a hálóba. 0-5
    76. p.: Dancs tizennyolc méterről tüzelt, Dvojcin elvetődve kiütötte a labdát, Bíró nyolc méteres duplázásával szemben viszont már tehetetlennek bizonyult. 0-6
    90. p.: Egy jobb oldalról keresztbe lőtt labdát Balogh fejjel megcsúsztatott, a berobbanó Paulik tizenöt méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-6
    Küzdelmes, de eseménytelen játékkal telt az első negyedóra. A félidő derekára lassan, de biztosan fölénybe került a DFC, és egy kapitális védelmi hibát kihasználva vezetéshez jutott. A diósgyőriek különösebb erőlködés nélkül is tovább növelték előnyüket, miközben a hazaiak statisztaszerepre kényszerültek (igaz, ekkor már Czap javában zuhanyozott...). A sényőiek már a felezővonalnál elvesztették a labdát, másodperceket töltöttek csupán a piros-fehérek térfelén.
    A szünetben megmozdultak az addig tétlen rendfenntartók, elsimítandó a büfé környékén kitört perpatvart. Visszaterelték a helyükre a diósgyőri ultrákat — újra béke telepedett a lelátóra.
    A pihenőt követően semmit nem változott a koreográfia, a megfogyatkozott házigazdák csak hébe-hóba riogatták a pocakos Pintér irányította vendégvédelmet. Futószalagon termelték a gólokat Kotuláék, így az utolsó félórára semmi izgalom nem maradt. Csak a meccsre lerándult nyíregyházi B-közép és a maroknyi DFC-szimpatizáns kóstolgatta egymást alpári hangnemben.
    Nem történt szenzáció ezen a kora nyárt idéző vasárnap délután, a kulcsembereit nélkülöző hazai együttest —papírforma szerint— , ha nem is mágius játékkal, lelépte a Verebes-legénység.
    Falatovics László: — Jobb volt a Diósgyőr, mi pedig nagyon gyengén játszottunk.
    Verebes József nem volt hajlandó nyilatkozni, helyette Bém Gábor technikai vezető értékelte a mérkőzést:
    — Végre már nem csak helyzetekben, hanem gólokban is megmutatkozott fölényünk.

Forrás: Új Kelet, 1996-05-20