vezetőedző:
Baróti Lajos

1. avatar: fgymat
    2023.10.29, 16:32
    A végeredmény azért lehet más, mert a megyei lapban nem ment a matek, az 5-0-ás első félidő után írták:" Az ötvenedik percben Pál volt eredményes. Majd ismét kétszer Pál, ötször Rákosi és kétszer pedig Sándor talált a martfűiek hálójába." Vagyis 3 (Pál) + 5 (Rákosi) + 2 (Sándor) = 10.
    A nézőszám pedig azért lehet eltérő, mert ahogy akkoriban csak megbecsülték a nézőszámot és a Népsport tudósítója mást tippelt, mint a Néplap.

2. avatar: pancso
    2023.10.29, 11:50 (szerk.: 2023.10.29, 16:25)
    Érdekes, de a Szolnok Megyei Néplap 1960. május 26-i száma más eredményt hoz le, magasabb nézőszámmal.

Biztató játékot mutatott a válogatott

Magyar válogatott—Martfűi MSE 14:2 (5:0)
    Martfű, 7000 néző. Vezette: Bállá Gy. (Almási, Szentesi). Válogatott: Grosics — Mátrai, Sípos, Dalnoki — Bund- zsák, Kotász — Sándor, Gö- röcs, Albert, Dunai, Pál. Edző: Baróti Lajos. — Martfű: Csendes — Bakos, Seres, Böjti — Szűcs Mészáros — Pálinkás, Molnár, Mikus. Bencsik, Mezőteleki. Edző: Bencsik Mihály.
    A hétköznap ellenére is hatalmas érdeklődés nyilvánult meg a skótok ellen készülő magyar labdarúgó válogatott martfűi edzőmérkőzése iránt. Már jóval a kezdés előtt sűrű sorokban özönlött a közönség a pályára. Az országúiról autók, motor
    kerékpárok és kerékpárok tömege fordult a gyártelepi pályára. Mi sem jellemzőbb a nagy érdeklődésre, mint az, hogy a kis ötéves Adamik Öcsi gyalog indult el Török- szentmiklósról, hogy láthassa a legjobb magyar labdarúgókat. öt kilométer gyaloglás után kerékpárra vették fel, majd Kengyel alatt sikerült autóvar folytatni útját. Végül is elérte célját.
    A mérkőzés előtt kis ünnepség zajlott le a pálya közepén, ugyanis most avatták fel a martfűi csapat új füves pályáját. Rövid üdvözlések, virág- és zászlócsere után a válogatott támadásaival kezdődött a játék. A martfűi csapat már a kezdetben igán szép játékkal ör
    vendeztette meg a közönséget. A hatodik percben már Grosics hálójában táncolt a labda, de sajnos a gól lesből származott, így a játékvezető nem is adta meg. A válogatott gólsorozatát a kilencedik percben Dunai nyitotta meg, majd Sándor háromszor, Göröcs még egyszer talált a hálóba. így az első félidő 5:0- al ért véget
    A második félidőben megváltoztak az összeállítások. A válogatott így alakult: Ilku — Novák, Sípos, Dalnoki — Bundzsák, Kovács III. — Sándor, Dunai, Orosz, Rákosi, Pál. A martfűieknél pedig Bóka, Nagy, Köntés és Papp jutott szóhoz.
    Ügy nézett ki ekkor, hogy gördülékenyebben ment a játék a válogatott csapatnak. Különösen a csatársor balszárnya javult fel. Az ötvenedik percben Pál volt eredményes. Majd ismét kétszer Pál, ötször Rákosi és kétszer pedig Sándor talált a martfűiek hálójába. A lelkes matrfűiek részéről pedig Bakos és Szűcs szerzett gólt. így az edzőmérkőzés 14:2 eredménnyel ért véget.
    A mérkőzés után megkértük Baróti Lajos szövetségi kapitányt, hogy nyilatkozzon lapunknak az edzésen tapasztaltakról: — Megvagyok elégedve a játékkal.. Szépen játszott a válogatott. Különösen a második félidőben a fiatal balszárny tetszett. Az első félidőben Göröcs és Albert tartózkodása lelassította a játékot. Az edzésnek csupán összeszoktató jellege volt. Ezt a célt el is értük. A martfűi csapat lelkes és sportszerű játékával igen jó edzőtársnak bizonyult.
    A pálya-avatón jelen volt még Hegyi Gyula az MTST elnöke és Honti György az MLSZ főtitkára is.

3. avatar: pancso

4. avatar: fgymat
    2010.04.30, 19:21 (szerk.: 2018.02.04, 17:05)