Rákospalotai EAC - Oroszlányi Bányász SK 0 : 1 17:00

NB II Nyugati Csoport 1991/1992 , 22. forduló
  1. 24 Óra: 200

2017.12.10, 10:30
    Javítás: A "nagy halóitól" mondatkezdés helyesen nagy haláltól, csak a szkennelés minősége sajnos nem volt megfelelő

2. avatar: lattila2
    2017.12.06, 21:46
    Kilenc játékossal is nyert az Oroszlány
    REAC—OROSZLÁNY 0-1 (0-0)
    Rákospalota, 200 néző, vezette: Mátra.
    OBSK: Tőkés — Miksi, Sipos, Jávorka, Gárdony, Bujtor, Herczog, (Mészáros), Ács, (Horváth T.), Rév, Szendrei, Antal. Edző: Mezei József.
    Kiállítás: a 67. percben Horváth Tamás, 68. percben Miksi Péter. (Szándékos szabálytalan szerelésért.)
    A nagy halóitól való menekülés érdekében mindkét csapait számára csak a győzelem volt az elfogadható eredmény. Az első félidő kiegyenlített erők párharcát hozta, ahol inkább az Oroszlánynak voltak helyzetei. Az 5. percben Rév a jobb szélen elment, beadását Herczog 18 méterről a kapus kezébe lőtte. A 13. percben Jávorka egy kapu előtti kavarodást követően, ígéretes helyzetben gyengén lőtt, melyet a hazai kapus könnyedén védett. A 28. percben a kitörő Kenesei műesését a játékvezető büntetővel honorálta, melyet Szeibert a jobb kapufára lőtt. A 43. percben Ács 20 méteres szabadrúgása centiméterekkel ment el a bal felső sarok mellett.
    A második félidőben az OBSK kezdett jobban, s formás támadásai eredményeként, a 54. percben Antal 'kilépett a védők közül, a tehetetlen Gáspár mellett a kapu közepébe lőtt, 0-1. A 68. perctől a 9 emberre fogyatkozott Bányász minden erejét az egygólos előnye megtartására összpontosította.
    Jók: a csapat valamennyi tagja.
    Mezei József vezetőedző a mérkőzés után: — Aki látta a mérkőzést, az tudja, milyen értékes győzelmet arattunk.

Forrás: 24 Óra, 1992-04-21