Pécsi MSC - VfB Stuttgart 2 : 2 13:30

1. avatar: Golyó
    2017.10.03, 18:28 (szerk.: 2017.10.03, 18:49)
    A mérkőzés korabeli, ma már kissé megsárgult tudósításában egy állati élményt is feljegyeztek, a játékosok mellett ugyanis egy nem mindennapi vendég is tiszteletét tette a játéktéren. Erről így írt az október 3-i Dunántúli Napló:
    Állati
    Állati élményben volt néhány percig részé a nézőseregnek a találkozó kezdése előtti pillanatokban. És ez most nem holmi ‘rossz stílusban megfogalmazott minőségjelző, hanem szó szerint értendő. Abban a pillanatban ugyanis, amikor a játékosok kifutottak a pálya egyik felén a fűre, nem mindennapi vendég érkezett a zöld mezőre az ellenkező irányból. A hosszú farkú, menyét szerű kis jövevény, mit sem sejtve arról, hogy egy UEFA Kupa-visszavágó közepébe csöppent, ijedten próbált kiutat keresni a lábak erdejéből, a közönség harsány biztatása közepette. Mintegy kétpercnyi tétovázás után végül vett egy éles kanyart, majd a pályát körülölelő stuttgarti reklámtáblák egyike alatt kiosonva jelezte, tőle akár kezdődhet a találkozó.

A kilátogatók nagy örömére a vezetést a pécsiek a 18. percben szerezték meg. Kónya Mihály jobbról beívelt, Magyar Zsolt az ötösről kapura emelt, Immel Eike, a német hálóőr a kapufára tolta a labdát, majd azt másodszorra már csak a gólvonal mögül tudta kihalászni. A partjelző gólt jelzett, a játékvezető ebben a hitében pedig megerősítette és középre mutatott, 1-0.

Ám a hazaiak előnye a második félidő 54. percéig tartott csak ki, ekkor Buchwald Gaudino adott be balról, a labda elsuhant a lábak között, Strehmel Alexander viszont le tudta venni az ötösön, majd az elvetődő Bodnár László mellett beemelt a kapu bal oldalába, 1-1. Ekkor már mutatkoztak jelei a két csapat közti erőkülönbségnek, ami a 75. percben a németek javára döntött.
    A csereként beálló Mayer Michael 16 méteres lövése a kapuba vágódott, igaz ebben közreműködött Czéh László is, ugyanis a stuttgarti játékos lökete róla ment be, 1-2. Garami József tanítványai azonban nem adták fel. Hat perccel a lefújás előtt Mörtel Béla magánszáma következett, ami nagy tapsot érdemelt. A 84. minutumban a csatár Czéh László indításával betört a tizenhatoson belülre, aztán egy csel után hat méterről okosan a bal alsóba gurított, beállítva ezzel a 2-2-es végeredményt.
    Végül ha nem is győzött, legalább szépen búcsúzott a PMSC, amelynek jogutódja azóta sem játszott nemzetközi kupameccset. Ennek már huszonhat esztendeje, de a piros-feketék mai helyzetét elnézve nem is fognak egyhamar visszakerülni az európai krémbe.

3. avatar: Giovanni
    2011.04.18, 21:45
    PMSC - VfB Stuttgart (német) 2:2 (1:0)

Pécs, 3000 néző, V: Arcangelo Pezzella (olasz)
    gólszerzők: Magyar Zsolt (18. p.), Mörtel Béla (84.), illetve
    Alexander Strehmel (54.), Michael Mayer (75.)
    sárga lap: Braun Károly (11. p.), illetve Guido Buchwald (37.)

Úgy néz ki!

"Érdekesség" hogy az egyik gólszerző, Alexander Strehmel, ugyanabban a klubban kezdte a pályafutását mint én: SSV Plittersdorf ( http://www.ssv-plittersdorf.de/ )

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.10, 10:36 (szerk.: 2018.02.04, 11:08)

6. avatar: pancso

7. avatar: magyarfutball.hu
    2009.09.19, 13:29