Ferencvárosi TC - Real Zaragoza CD 3 : 0 13:30

Vásárvárosok Kupája, 2. forduló - újrajátszás
  1. linguasport.com: 25.000
  2. El Mundo Deportivo: 42.000
  3. Népsport: 50.000

2015.10.07, 11:48
    1966-70 -ig minden Fradi meccsen ott voltam a Népstadionban.Akkor voltam középiskolás , nagyon sok fradista és más csapat játékosa járt hozzánk a suliba...estire...,sokszor kaptam Tőlük jegyet .Nekem egy kupameccs volt talán a legemlékezetesebb.A Zaragoza ellen játszottunk és oltári nagy köd lett,10 méterre nem lehetett ellátni.A Vasas meccse még lement előtte,valami izlandi csapatot szórt meg nagyon.8-1 vagy 9-1 lett.A lényeg,a mi meccsünk pár percig tartott.Másnap volt a megismételt meccs,de nagyon korán.A suliból ellógtunk tízen a meccsre ,volt nagy balhé miatta,de megérte 3-0- ra nyertünk.Osztálytalálkozókon még most is megemlegetjük azt a lógást és a következményeit

2. avatar: ingersheim

3. avatar: ingersheim
    2011.01.29, 22:26
    A visszavágón nehezen indult a gólszerzés.Ezt nem mindennapi körülmények is előidézték.November 15-én szerda este Budapest felett tejfehér köd gomolygott.A Népstadion 30 ezres közönsége aggódva figyelte a játékteret,ahol 20-30 méternél távolabb nem nagyon lehetett látni.A bíró így is elkezdte a mérkőzést,de 0-0-ás állásnál a 29.percben az átláthatatlan köd miatt kénytelen volt félbeszakítani.

A mérkőzést másnap fél kettőkor játszották le.Ezúttal már ötvenezer szurkoló tolongott a Népstadion felé.Nagyszerű,izgalmas kupamérkőzés tanúi lehettek.A Ferencváros 0-0-ás félidő után nagyszerűen hajrázott,s végül 3-0-ra győzött.Előbb Novák tizenegyesből szerezte meg a vezetést,majd így folytatódott a nagyszerű játék.A 68.percben parádés támadás futott végig a pályán.Rákosi átadásával Katona elszáguldott,remekül ívelt középre,s a hatalmas lendülettel érkező Albert estében nagy erejű fejest küldött a kapura,de Rodri bravúros,villámgyors vetődéssel szögletre tolta a léc alá tartó labdát.Négy perccel később Szőke félmagas lövésével a baloldali kapufát találta el,a labda Varga elé vágódott,s a csatár négy méterről a jobb sarokba lőtt, 2-0!
    Néhány ügyes Zaragoza támadás után a 83.percben Rákosi szöktetésével Katona kapura húzott.Éles szögből lőtt,félmagas lövését a spanyol kiütötte,s Katona másodszorra az ötösről jobb lábbal óriási lövést zúdított a bal felső sarokba, 3-0!
    A Ferencváros a Real Zaragoza ellen tehát 4-2-es összesítéssel jutott a VVK legjobb 12 csapata közé.Ezután a döntőig már meg sem állt...