Újpest FC - Diósgyőri MÁVAG 2 : 2 16:00

2015.05.22, 18:38
    Erős küzdelemben osztozott a két csapat a bajnoki pontokon. Az első félidőben a DIMÁVAG volt a többet támadó. Változatos kezdés után az 5. percben Sziklai hárította el a diósgyőriek rohamát, amikor kivédte Kassai lövését. A 8. percben szabadrúgás után, Zsengellér lapos fejesét fogta Károlyi kapus. Ezután sorozatos DIMÁVAG támadások következtek. A 20. percben sarokrúgás után, Kertész lövése zúgott el az ujpesti kapus fölött. Ezután ujpesti fölény következett igen változatos játékkal. A diósgyőriek közül Penderinek lett volna több jó helyzete. Majd az Ujpestből Zsengellér és Szusza hibázta el többször a célt. A DIMÁVAG támadásaival fejeződött be a félidő.
    A második félidő a DIMÁVAG támadásaival folytatódott. Majd az 5. percben az Ujpest vette át az irányítást, amikor Zsengellér Károlyi hibájából berúgta a vezető gólt. 1:0. A 7. percben 11-esből Nagymarosi volt eredményes. 2:0. Az Ujpest erősítette az iramot és általában nagy kedvvel küzdött. A 16. percben sarokrúgás volt az Ujpest ellen, amiből Turbéki szépített. 2:1. Igen nagy iram fejlődött ki a 25. percben Sziklai hárította el a veszélyt az ujpesti kapuról. A 35. percben 11-es volt az Ujpest ellen, amit Fazekas értékesített. 2:2. Az utolsó 10 perc a DIMÁVAG támadásaival telt el.