Békéscsabai Törekvés MTE - Kispesti AC 0 : 2 14:00

2018.06.27, 19:41 (szerk.: 2018.06.27, 20:24)

Kispest - Békéscsaba 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 4000 néző - Vezette: Újvári A.

Kispest: Gergő - Olajkár I, Olajkár II - Semadovics, Patyi, Herédi - Kincses, Nemes, Mészáros, Puskás, Nyers
    B. Törekvés: Andó - Durst, Urda - Szilasi, Fülöp, Marik - Csicsely, Kovács, Feith, Kliment, Szák

A 8. percben Nemes labdájával Kincses elfut és beadását Mészáros közelről a hálóba küldi. 1:0 a Kispest javára.
    Szünetig a hazai csapat támad, de csatársora nem bír a kispesti védőkkel.

Szünet után megismétlődik a 9. percben az első félidő gólja. Ismét Kincses fut el és beadását megint Mészáros küldi a csabai hálóba. Már 2:0 a Kispest javára.
    A B. Törekvés erősen támad. A csatárok tudománya azonban elfogy a 16-os vonalánál. Ha egy lövőcsatárral rendelkeznék a hazai csapat, akkor az egyik pont könnyedén Békéscsabán maradt volna!
    Szögletarány: 6:4 (2:1) a B. Törekvés javára.

BÍRÁLAT:
    A mérkőzés úgy indult, hogy a csabaiak megnyerik a mérkőzést. Gólképtelen csatársorral azonban nem lehet nyerni. A Kispest nagyobb gólratörésével megérdemelte a győzelmet.

Egyénileg: Gergő nem csinált hibát. A két Olajkár végig biztosan verte vissza az erőtlen támadásokat. A fedezetsor legjobbja Semadovics. A csatársorban Kincses és Puskás válogatott formát mutatott.
    A hazai csapatban Andó mindkét gólnál hibázott. A hátvédek megfeleltek. A csapat legjobbja Szilasi volt. A csatársorban Kovács és Szák érdemel dicséretet.