Békéscsabai Törekvés MTE - Törekvés SE 5 : 1 15:30

2018.09.06, 12:55 (szerk.: 2018.09.06, 14:41)
    Mezőnyben a Törekvés egyenrangú ellenfél volt

B. Törekvés - Törekvés 5:1 (3:0)
    Békéscsaba, 3500 néző - Vezette: Fehér

Békéscsaba: Andó - Schwarcz, Dévényi - Weiner, Marik, Vozár - Urda, Donáth, Kliment, Szilasi, Karaba
    Törekvés: Újhelyi - Tömör, Sipos - Halász, Bóné, Újvári - Kassai, Kovács, Demeter, Kertész, Hegedűs

A Törekvés széllel hátban kezd. A 12. percben Donáth jó helyzetből mellé lő. A másik oldalon Andó Kassai fejéről szedi le a labdát.
    A 33. percben Szilasi szögletét kavarodás követi, Karaba a lábak között a hálóba gurít. 1:0.
    Rögtön utána Vozár labdájával Urda villámgyorsan megugrik és nagy lövéssel a jobb felső sarokba küldi a labdát. 2:0.

Szünet után enyhe csabai fölény látható.
    A 10. percben Kliment a félpályáról indul s a 11-es pont tájékáról élesen, félmagasan a háló jobb sarkába lő. 4:0.
    Változatos mezőnyjáték következik s a 35. percben Vozár -Szilasi - Kliment támadás végén Kliment az ötösről védhetetlen gólt szerez. 5:0.
    A 38. percben Kavarodás a csabai kapu előtt. Demeter beleteszi a lábát egy lövésbe és a labda Andó kezei közül becsúszik a hálóba. 5:1.
    Szögletarány 5:4 (2:3) Békéscsaba javára.

NYILATKOZATOK:
    Tokaji (Békéscsaba): Kis szerencsével nagyobb arányban is nyerhettünk volna.
    Lantos (Törekvés): Mezőnyben jobbak voltunk.

BÍRÁLAT:
    A Törekvés sokkal komolyabb ellenfél volt, mint az eredményből következtetni lehet. Lelkesedés terén felülmúlta ellenfelét és a játékidő nagy részében egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A gólarány túlzott.

Andó a gólban benne volt. Dévényi volt a jobbik hátvéd. A hazai csapat s egyben a mezőny legjobbja Marik volt. Elől Kliment, Urda és Szilasi érdemel komoly dicséretet.

Újhelyi egy-két gólt védhetett volna. Tömör egészen jó kis hátvéd. Bóné társai fölé nőtt, de nem érte el Marikot. A csatársorban Kovács és Kertész tetszett.

12. B. Törekvés 19 5 4 10 33:54 14
    ...
    14. Törekvés 19 1 2 16 11:87 4

Népsport 1946. március 25. (Arcanum DT) (a tudósításban nem szerepel a harmadik békéscsabai gól leírása)