ErSo MaDISz - Békéscsabai Törekvés MTE 3 : 1 15:30

2018.09.06, 13:36 (szerk.: 2018.09.06, 14:43)
    Szünet után biztosan győzött az Erso. MaDISz

Erso. MaDISz - B. Törekvés 3:1 (1:1)
    Soroksár, 1000 néző - Vezette: Tassi

ErSo MaDISz: Derda - Somogyi, Konta - Pataki, Solti, Zimonyi . Pusztai, Borbély, Hontvári, Siklósi, Pákozdi
    B. Törekvés: Andó - Schwarcz, Durst - Weiner, Marik, Vozár - Urda, Feith, Kliment, Szilasi, Karaba

Kezdeti tapogatózás után az ErSo irányítja a játékot. Néhány eredménytelen támadást vezetnek a hazaiak. A 12. percben Szilasi lövését Derda szögletre védi.
    A 21. percben Jobboldali támadás után Feith a jobb sarokba lő.
    1:0 a B. Törekvés javára.
    Egy percre rá egyenlít az Erso. Pusztai beadását Pákozdi a hálóba fejeli. 1:1.
    A gól után Siklósi és Hontvári helyet cserél. A 30. percben Borbély nagy helyzetben fölé lövi közelről a labdát. Most erősen szorongat az ErSo.
    A 35. percben veszélyes támadást vezet a B. Törekvés. Szilasi keresztlabdáját Feith közelről a kapu mellé lövi. Kliment nagy lövése a felső kapulécről pattan ki.
    Hontvári 20 méteres lövését Andó nehezen védi szögletre.
    Mezőnyjátékkal ér véget a félidő.

Szünet után megváltozik az ErSo összeállítása. Siklósi a középhátvéd, Solti a balfedezet, Zimonyi a balösszekötő és Hontvári a középcsatár.
    Jó iramban kezdődik a félidő.
    Az 5. percben Feith megsérül az arcán és lemegy a pályáról. Két perc múlva kötéssel tér vissza.
    Enyhe ErSo fölény után a 20. percben Pákozdi szögletrúgását Borbély a hatosról fejeli a léc alá. 2:1-re vezet az ErSo.
    A 22. percben Solti 20 méteres szép lövését nehezen védi Andó. Fokozódik az iram.
    A 30. percben Marik a 16-oson felvágja Pusztait. A szabadrúgásból Soltihoz kerül a labda, aki 12 méterről a bal sarokba lő. 3:1.
    A hátralévő időben végig a hazai csapat támad, de a vendégek jól védekeznek.
    Szögletarány: 8:3 (4:3) az ErSo MaDISz javára.

NYILATKOZATOK:
    Eiblinger Antal (ErSo): A szünet utáni játékunkkal megérdemelten győztünk.
    Tokai Gábor (B. Törekvés): Fedezetsorunk rossz taktikája miatt vesztettünk.

BÍRÁLAT:
    Változatos, jóiramú mérkőzés volt. Az ErSo MaDISz mindkét félidőben jobbnak bizonyult. Különösen a második félidő végén való játékával megérdemelten győzött.

Egyénileg: Derda jól védett, a hátvédhármasban Somogyi volt a legjobb. Solti és Konta is jól játszott. Pataki volt a jobbik fedezet. A csatársorban Hontvári, Borbély és Pusztai dicsérhető. Siklósi sokkal többet nyújtott a védelemben, mint a támadósorban.

Andó a gólokról nem tehet. Marik volt csapata és a mezőny legjobbja. Vozár sokat és hasznosan dolgozott. A csatársorból Feithet és Szilasit lehet megdicsérni.

6. ErSo 19 9 3 7 46:51 21