Békéscsabai Törekvés MTE - Újpesti TE 0 : 5 17:30

2018.10.15, 11:58 (szerk.: 2018.10.15, 12:24)
    Csak a második félidőben feküdt bele a z Újpest...

Újpest - Békéscsabai Törekvés 5:0 (1:0)
    Góllövő: Nyers, Zsengellér, Szusza, Szusza, Szusza
    Békéscsaba, 2000 néző - Vezette: Fehér

Az Újpest csapata már szerdán délben megérkezett Békéscsabára. A mérkőzésre csütörtökön délután fél 6-kor került sor.
    - Több játékosunkat pihentetjük - mondja Dicker Mihály a mérkőzés előtt - s így tartalékosan állunk föl.
    A csabaiaknál nem változtatnak.
    Így áll fel a két csapat:
    Újpest: Tóth - Balogh II, Laborcz - Siklós, Nagymarosi, Várnai - Tamás, Szusza, Zsengellér, Nagy, Nyers
    Békéscsaba: Andó - Schwarcz, Krajcsó - Weiner, Marik, Fülöp - Kliment, Feith, Donáth, Szilasi, Karaba

Az Újpest kezd s az első percekben a B. Törekvés támad. A 2. percben Mark 20 méteres szabadrúgása fölé száll, majd az 5. percben Kliment lő fölé. A másik oldalon Nyers lövését Andó remekül védi.
    Jó iramban folyik a játék, hol az egyik, hol a másik kapu forog veszélyben.
    A 24. percben Zsengellér jó lövését védi szépen Andó. A 34. percben Karaba fölé lő.
    A hazai csapat nem játszik alárendelt szerepet, egyformán támad mind a két csapat.
    A 41. percben megszületik az Újpest első gólja. Nagy szökteti Nyerset, a szélső elfut és tíz méterről a kifutó kapus fölött a hálóba emeli a labdát. 1:0 az Újpest javára.

Szünetben az újpestieket jobb játékra biztatják a vezetők, a békéscsabaiak azt vitatják,hogy a gól előtt Nyers lesen állott.

Újpesti támadásokkal indul a II. félidő. Az 5. percben Zsengellér labdája lesen találja Nyerset.
    A 10 percben Szusza átadását Zsengellér a 16-oson, fordulásból bombázza a jobb felső sarokba. 2:0.
    Továbbra is az Újpest támad. A 15. percben Nagymarosi - Zsengellér - Szusza a lbda útja s az összekötő 10 méterről laposan a jobb sarokba küldi a labdát. 3:0.
    A 25. percben Nagy ugrik ki, egyedül tör a kapura, Andó kifut eléje s a 16-oson kívül kézzel szerzi meg a labdát. A szabadrúgást Szusza laposan bombázza a sarokba. 4:0.
    Az Újpest lefékez. A 39. percben az Újpestben Zsengellér lesz a balösszekötő, Nyers a középcsatár és Nagy a balszélső.
    A 40. percben Nagy elfut, beadását Szusza a 11-es pontról lövi a bal alsó sarokba. 5:0.
    Mezőnyjátékkal ér véget a mérkőzés.
    Szögletarány: 7:1 (4:0) az Újpest javára.

NYILATKOZATOK:
    Dicker Mihály (Újpest): A fiúk csak annyit adtak ki magukból, amennyi a győzelem kivívásához szükséges volt.
    Tokaji Gábor (Békéscsaba): A gólarány túlzott. Egyenrangú ellenfelek voltunk.

BÍRÁLAT:
    Az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyt. Igen élvezetes, jó mérkőzést vívott a két csapat. Szünet után a lila-fehérek fölénybe kerültek s bebiztosították győzelmüket. A gólarány túlzott, mert a B. Törekvés időnként egyenrangú ellenfél volt s a csupán gyenge csatársorának tulajdonítható, hogy nem lőtt két, három gólt.

Tóthnak nem akadt dolga. Laborcz volt a jobbik hátvéd. Nagymarosi volt a védelem legjobbja. Várnai és Siklós is megfelelt. A csatársorban Tamás, mint jobbszélső nem megoldás. Szusza volt a csapat motorja. Rengeteget dolgozott és jól is lőtt. Zsengellér kedvetlenül játszott. Nagy igen szorgalmas. Nyers gyors és veszélyes.

Andó válogatott formában védett. A két szélsőhátvéd közül Schwarcz bizonyult jobbnak. Marik a mezőny fölé nőtt. Csillagos egyesre játszott. A két fedezet szorgalmas. A csatársorból csak Feithet és Donáthot lehet megdicsérni.

1. Újpest 24 24 - - 135:25 48