Szegedi AK - Békéscsabai Törekvés MTE 2 : 1 17:00

2018.10.26, 11:03 (szerk.: 2018.10.26, 11:44)

Szeged - B. Törekvés 2:1 (2:0)
    Szeged, 3000 néző. Vezette: Gyulai

Szeged: Bakó - Szabó, Gyuris - Baróti, Kakuszi, Kolozsi - Báló, Ladányi, Vörös, Hernádi, Nagy
    B. Törekvés: Vandlik - Schwarcz, Krajcsó - Weiner, Fülöp, Rácz - Urda, Donáth, Feith, Szilasi, Karaba

A 6. percben Nagy beadását Hernádi a kifutó kapus mellett behelyezi, 1:0 a Szeged javára.
    A 26. percben Nagy szögletét Ladányi az előrehúzódott Szabó elé gurítja, aki közelről a hálóba lő, 2:0.
    A 35. percben Schwarcz akasztja a kitörő Hernádit. A 11-est Vörös a kapufának lövi.

Szünet után a 15. percben Rácz a 16-osról hatalmas szabadrúgást küld a hálóba, 2:1.
    A játék eldurvul, de az eredmény nem változik.
    Szögletarány:4:2 (3:0) a Szeged javára.

NYILATKOZATOK:
    Kertes Mihály (Szeged): A fiúk majdnem elkönnyelműsködték a mérkőzést.
    Tokaji Gábor (Békéscsaba): Döntetlent érdemeltünk volna.

BÍRÁLAT:
    Csak a békéscsabaiak gólja után alakult ki jó játék. Ekkor már a szegediek is komolyan vették a mérkőzést és megérdemelten győztek. A vendégcsapat derekasan küzdött.

A Szegedben Bakó remekül védett. A hátvédek megbízhatóan játszottak. A fedezetek közül ezúttal Kolozsi volt a jobbik. A csatársorban csak a balszárny játszott jól.

A csabai kapus sokat bizonytalankodott. A hátvédek gyengén működtek. Fülöp volt a csapat legjobbja. A csatársorból Karaba emelhető ki.

A játékvezető az előnyszabályt nem alkalmazta.

3. Szeged 25 15 5 5 67:45 35