Pécsi Munkás SC - Manchester United FC 0 : 1 13:30

játékvezető : Petrović Zoran (Jugoszlávia)
  3. A KEK története: 16.500
  4. stretfordend.co.uk: 17.000

1. avatar: fgymat
    2015.01.14, 20:03 (szerk.: 2018.11.08, 17:07)
    1990. október 3. szerda (tud) - Szerdai labdarúgó KEK-visszavágón a manchesteri 0:2 után ismét kikapott a Pécsi MSC, és kiesett. A továbbjutó 3:0-ás összesítéssel az angol kupagyőztes.

Pécsi MSC - Manchester United (angol) 0:1 (0:0)

Pécs, 15 000 néző, V: Zoran Petrovics (jugoszláv)
    gólszerző: McClair (78. p.)
    jók: Balog, Bérczy, illetve Pallister, Blackmore, McClair

Pécsi MSC:
    Bodnár László - Kónya Mihály, Balog Zoltán, Braun Károly, Palaczky János - Megyeri Károly, Bérczy Balázs, Czérna Sándor - Lovász Ferenc, Czéh László, Lehota István (Bojás Lajos 72. p.)

Manchester United:
    Les Sealey - Viv Anderson, Gary Pallister, Steve Bruce, Mal Donaghy - Clayton Blackmore, Michael Phelan, Neil Webb - Lee Martin (Lee Sharpe 86. p.), Brian McClair, Mark Hughes

Enyhe angol fölény alakult ki az első negyedórában, főleg Hughes adott munkát erőszakos kapuratöréseivel a magyar védőknek. A 18. percben Lehota beívelését Czéh csúnyán mellé fejelte. A 25. percben Bérczy jó labdával ugratta ki a jobboldalon Kónyát, akinek lövése megpattant egy angol védőn, és a vendégek felszabadítottak. Feljöttek a hazaiak, ők lettek kezdeményezőbbek. A 32. percben az első szögletet is ők érték el. A 35. percben óriási gólhelyzetet hagyott ki Czéh, aki Lovász jó labdáját 10 méterről lőtte kapu fölé. A 42. percben Czérna 25 méteres lövését védte vetődve Sealey. Kiegyenlített lett a játék. A 45. percben Martin baloldali beívelését Blackmore kapásból, 8 méterről lőtte rá, de a labda fél méterre elkerülte a kaput.

A második félidő 53. percében Blackmore 18 méterről leadott, a jobb felső sarokba tartó szabadrúgását biztosan fogta Bodnár. Az 57. percben Blackmore 25 méterről lőtt félmagas bombája a jobb kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A 78. percben Blackmore ívelt előre, McClair 7 méterről fejelt a bal felső sarokba (0:1). A mérkőzés végéig még egy kecsegtető helyzete akadt a vendégeknek.

Az átgondoltabb és erőteljesebb játék döntött a vendégek javára. A kapusoknak alig akadt ugyan dolga. A hazaiak az első félidőben mintegy 20 percen át voltak csupán egyenrangú ellenfelei az angoloknak. A mérkőzés jelentős részében kidomborodott az angolok jobb technikája, labdakezelése, ami egyúttal a mérkőzés nagyobb részében tartó fölényüket is biztosította. Megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Edzői vélemények:
    Garami József, a PMSC vezetőedzője:
    - Egy nagyon jó csapat ellenében maradtunk alul, úgy gondolom, hogy ha jobb összeállításban tudunk játszani, akkor sokkal nagyobb lett volna a küzdelem, és lett volna esetleg arra is esélyünk, hogy továbbjutunk.

Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere:
    - Jobban játszott a Pécs, mint ahogy Manchesterben, ennek ellenére nem sok esélyt hagytunk nekik. Reménykedünk a jó folytatásban. A mérkőzésről annyit, hogy jól kezdtünk, és a jó formában lévő McClair góljával megérdemelt győzelmet arattunk.

2. avatar: Golyó
    2009.09.15, 15:13
    Képgaléria a meccsről:

3. avatar: fgymat
    2009.07.17, 19:04
    Továbbjutott a Manchester United, 3-0-ás összesítéssel.

6. avatar: Golyó
    2009.03.01, 23:07 (szerk.: 2009.03.01, 23:07)
    Garami József: A Manchester United nagyon jó csapat, csak a legjobb összeállításunkban tudtuk volna megszorítani őket. Mindenki igyekezett, de ez most ennyire volt elég.

Alex Ferguson: Jobban játszott a Pécs, mint Manchesterben, de azt hiszem, mindenki láthatta: nem sok esélyt adtunk nekik. Jól kezdtünk, s a jó formában lévő McClair egyéni akciójával eldöntötte a mérkőzést. Remélem, a folytatásban, mind a bajnokságban, mind a kupában hasonlóképpen eredményesen futballozunnk majd.

forrás: Dunántúli Napló