hangulat: 5 (3 szavazat)

1...5

1. avatar: Tibipapa64
    2022.07.09, 09:01
    Csodálatos korszak volt. 1966 óta nem voltunk VB-n. Baróti Lajos bácsi egy szenzációs csapatot varázsolt 1977-re, melyet 1975-től épített. Az Ausztria (2:1) Csehszlovákia (1:1) Luxemburg (8:1) Argentína (2:0) Svájc (1:0) Franciaország (1:0) Szovjetunió (1:1) Ausztria (2:0) Ausztria (4:2)Lengyelország (2:1) Csehszlovákia (2:0) Szovjetunió (2:1) Görögország (3:0) Jugoszlávia (4:3) Svédország (3:0) eredménysor - a teljesség igénye nélkül - előzte meg a Bolívia (6:0) elleni diadalt. 1977. október 29-én este (nyolcadikos voltam) szüleimmel a nagyszénási temetőben a halottak napi gyertyagyújtásokat végeztük. Mivel a meccs kezdetére nem értünk volna közösen haza, így én időben elindultam. Az ABC áruházban vettem magamnak egy mogyorókrémet. Ez akkor volt újdonság. A csomagolása az ez időben használatos tejfölös doboz alakját hordozta, csak barna színben. Azt hiszem 20 dkg -os kiszerelésben árulták. Akkor ettem először mogyorókrémet, amit a találkozó végére bevágtam.
    A meccs fantasztikus volt. A Gujdár - Török, Kocsis, Kereki, Tóth J. - Nyilasi, Pintér, Zombori - Fazekas, Törőcsik, Várady kezdő tizenegy lesöpörte a dél-amerikaiakat.
    Másnap az újságból ollóval kivágtam a játékosok fényképeit, felragasztottam egy lapra, és az ellenőrző könyvem hátoldalába csúsztattam. A 11 játékos portréja még a második félévben is díszíthette ellenőrzőm hátoldalát. A mai napig ha mogyoró krémet nassolok, sokszor jut eszembe Bolívia.

2. avatar: boan
    2019.11.12, 13:39
    Felnőtt, több gyermekes "nagy" fiammal osztottam meg évtizedekkel ezelőtti felejthetetlen élményemet: (és most veletek is)
    6. Mik a legszebb emlékeid ebből az időből?
    1977-10-29/Magyarország – Bolívia 6:0

Akkor még nagyon jó volt a magyar foci. 1977.-ben kinn voltam ezen a meccsen a barátaimmal. Öten voltunk. Kisati, Benedek Lacika, Karcsika, Heim Pisti, és én. Ha meg tudod nyitni a linket, akkor egy kicsit lehet érzékelni, hogy mi volt ott! 80.000 ember! Arra gondoltam, ha ez a rengeteg ember csak zümmögni kezd, felrobban a stadion! Hát nem zümmögtünk!
    A VB selejtezők után, még Bolíviával, a Dél-Amerikai csoport győztesével is játszanunk kellett a kijutásért. Már a félidőben 5:0 volt a javunkra. Vittünk vagy két 7 decis konyakot, de ebből a fajtából a stadionban minimum két emberre jutott egy!
    Ott mellettünk is mondták a srácok… tök idegenek,… csak a gólnál iszunk! Még egyszer leírom, már a félidőben 5:0. A második félidőre nem maradt pia a stadionban! Legalábbis az üvegekben nagyon kevés. Volt viszont 80.000 rendkívül boldog magyar. „Kicsit benyomva!” Mi azért óvatos duhajok voltunk, az egyik üveg megmaradt!
    Alattunk vagy 8-10 sorral egyik srác észrevette, hogy kortyolgatunk „stikában”. Felordított! Van még pia! „Ugye nem akarjátok egyedül meginni? Én is kérek szépen!”
    Mit csináljunk? Leküldtük Neki a konyakunkat! Gondoltuk, erre keresztet vethetünk! Lement a konyak a 10 soron át, meghúzta a srác!
    Majd ismét kiabált: (a melletted ülő szavát sem hallottad a szurkolástól) ”Jótett helyébe jót várj!” Felküldött egy 7 decis vodkát. „Húzzatok belőle mindnyájan, akié a konyak volt!” Végigment a két ital oda-vissza legalább 40 ember kezén, és csak azok ittak belőle, akik 10 m távolságból „megbeszélték”.

A 2. félidőre kiérkező csapatokat olyan hangorkán fogadta, hogy a fiúk azt sem tudták hol vannak!… és ez ment a meccs végéig!
    Amikor vége volt, az a rengeteg ember elindult hazafelé. Az autók dudáltak… mint Német országban a VB-n. Mire hazaértünk, már mindenki aludt Dunakeszin, aki a TV-n nézte a meccset, de azért mi a Tanácsháztól hazáig végig üvöltöttük az utat az aludni szándékozók nagy örömére:
    Magyarország, Magyarország, éjáó… Magyarország! (3X egymás után.) Majd… Ki a jobb? Magyarok! 3X… Két napig nem tudtam megszólalni! Nem vicc, hangszálgyulladást kaptam!

3. avatar: Longinus
    2019.07.07, 22:44
    képA kezdés előtt a csapatok, előtérben a dél-amerikai gárda, hátrébb a magyar válogatott. Kép: historiadelfutbolboliviano.com

4. avatar: lacuska61
    2017.10.30, 18:27
    Ott voltam én is, mint ahogy az azt megelőző selejtező meccseken is!! Nagy élmény volt, hiába, akkor még volt futtball!
    Nem emlékszem ennyire pontosan a történésekre (úgyis fogalmazhatnék: nem voltam már szomjas), de mindenre ráismerek a szerencsére részletes beszámolókban leírtakban. 100.000-ren voltuk legalább, én is így gondolom.
    És valóban kézzel fogható volt a döbbenet, és a tanácstalanság, ami a Bolíviaiak arcán látható volt. Nem hitték el azt, ami velük történik. Pedig nem volt az ennyire rossz csapat.
    Szerintem az ez után pályára lépő magyar válogatottak közül(napjainkig bezárólag), csak Détári férhetett volna be tudása alapján ebbe a csapatba. Hát ilyen csapat vol ez.
    Még valami: ne felejtsük el, akkor a 16 közé kerültünk a páros VB-selejtező után!!!

5. avatar: Longinus
    2017.10.13, 14:56
    képképképKépek: Labdarúgás archívuma

6. avatar: Longinus
    2017.10.13, 14:55 (szerk.: 2022.07.09, 09:16)

7. avatar: Longinus
    2017.10.13, 14:54 (szerk.: 2022.07.09, 09:19)
    kép 1:0

8. avatar: magyarfutball.hu

9. avatar: magyarfutball.hu
    2016.03.16, 21:14
    Egyébként szerintem a legtöbben egy Bolívia elleni meccsen voltak a stadionban 77-ben, mikor pótselejtezőt kellett játszanunk Bolívia ellen a kijutásért. 6:0 lett a vége. Én annyi embert soha nem láttam focimeccsen, pedig nem kevés kettős rangadón voltam. A karéjon körben voltak zászlótartó oszlopok meg kandeláberek, azon is 3-4 ember mindegyiken, a karéj körben tömve, mindenféle alkalmatosságokon álltak, horgészszék, a dróthálókon emberek, a lépcsők tömve. Kettős rangadón valami 90.000 körül volt a csúcs, mikor még sok állóhely is volt, na ott szinte lézengtek ehhez a meccshez képest. Félelmetes volt, mert a tömeg gyorsabban énekelte a Himnuszt mint a felvételen, ezért már a közönség befejezte, de még volt egy sor mikor abbahagytuk, de ott alig lehetett hallani még mikor közönség befejezte akkor is a Ria-Ria- Hungáriától...

Zombori gólját csak azok láthatták, akik kinn voltak, mert az operatőr lemaradt a 35 méteres lövéséről olyan váratlanul küldte meg, hogy csak a hálóban leeső labdát tudta befogni...

Saját becslésem szerint 110-115e ember lehetett kinn...

10. avatar: ingersheim
    2012.09.09, 14:52
    VB-Magazin '78 - Labdarúgás különkiadás

11. avatar: maroist
    2011.03.19, 12:56 (szerk.: 2017.10.31, 09:55)
    Ott voltam!!!

a X szektorban ültünk, így láthattuk Zombori Sándor bődületes gólját, amiről nincs videó, hiszen még a tv-s operatőr is lemaradt róla.- kár

12. avatar: juliskaa
    2009.12.05, 14:43
    10 éves voltam,életem legnagyobb élménye

13. avatar: fgymat
    2009.02.15, 23:00
    Még soha nem játszottunk Bolívia válogatottjával és mindjárt az első alkalommal a világbajnokságra jutásért kellett megküzdenünk.

A vendégek heves támadásokkal kezdtek. Igyekeztek lerohanni válogatottunkat és két szöglet is jelezte, hogy komolyak a szándékaik. De amikor sikerült úrrá lenni a hírtelen ránk rohanó vendégeken és rendeződtek a sorok, a mi csapatunk is támadni kezdett. Mégpedig nem is akárhogyan. A bolíviaiak alaposan elképedtek, amikor azt látták, hogy az általuk kezdetben diktált tempót mi még fokozzuk. Remek, gyors, látványos és nagyon eredményes labdarúgást mutatott be válogatottunk. Szinte hihetetlen volt látni ahogyan a támadásaink végig futottak a pályán. Lendületesen, pontosan, összehangoltan követte az egyik akció a másikat, az egyik gól a másikat. 5-0-ig meg sem álltunk.
    A második félidőben továbbra is mi uraltuk a játékot, de már nem volt a támadásokban annyi tűz, annyi elsöprő lendület. Jellemző, hogy azt az egy gólt amivel növeltük az előnyünket az a Nagy lőtte aki a gól előtt két percel lépett a pályára csereként.

A magyar csapat olyan szédítő iramot diktált az első félidőben, hogy a vendégek egyszerűen ezt a tempót nem tudták felvenni. Az első 45 percben minden eldőlt.

Csak érdekességként jegyezzük meg, hogy ezt megelőzően ennyi gólt egy mérkőzésen 1975-ben rúgtunk Luxemburgnak (8-1), egy félidő alatt ötször pedig 1966-ban Dánia ellen (6-0) találtunk a hálóba. Mind a két mérkőzés EB selejtező volt.