2017.11.01, 20:53
    Népsport, 1975. október 20.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2017.10.18, 16:29 (szerk.: 2017.10.18, 16:49)
    A magyar labdarúgó-válogatott Szombathelyen készül a Luxemburg elleni EB-selejtező mérkőzésre. Csütörtökön délelőtt Baróti Lajos szövetségi kapitány játékosértekezleten értékelte a csehszlovákok elleni mérkőzés tanulságait és tapasztalatait.

Változtatás—kényszerből

Délután a szálloda szomszédságában fekvő labdarúgópályán tartott átmozgató edzést a válogatott keret Baróti Lajos és Kovács Ferenc irányításával. A déli órákban érkezett meg Ausztriából Luxemburg A- és utánpótlás-válogatottja. A játékosok kissé lehangoltan szálltak ki a buszból, hiszen szerdán 6:2-re kikaptak az osztrákoktól. Roger Theisen aleinök kesergett, mert szerinte a játékvezető elfogultan az osztrákoknak vezette a mérkőzést és az időnként szikrázó találkozón egy-két játékosa könnyebb sérülést szenvedett. Reméli, hogy vasárnap a legjobb összeállításban léphetnek pályára.

Pénteken délelőtt a magyar A- válogatott zárt kapus edzőmérkőzést játszott. Az ellenfél a Haladás vegyesesapata volt. A találkozón 6:1 arányban nyert az együttes. Nyilasi és Zombori két-két gólt lőtt, Fazekas és Várnái egyet-egyet.

A sérüléssel bajlódó Pusztai nem jött rendbe, ezért Wolleket hívta be a szövetségi kapitány. Pénteken délután újabb foglalkozásra került sor.
    Baróti Lajos szövetségi kapitány elmondta, hogy egy változás lesz a magyar csapatban. Fazekas játszik jobbszélsőt, Váradi a középcsatár. Luxemburg ellen tehát a Rothermel — Nagy III, Bálint, Rab, Lukács — Kovács J., Nyilasi, Pintér — Fazekas, Váradi, Nagy összetételű együttes játszik. A kispadon Kovács László, Zombori, Wollek, Kocsis I és Mucha ül majd.

Népsport, 1975. október 18

5. avatar: Longinus
    2017.10.10, 08:02
    képA fiatal sztár mosolygósan nyilatkozik a mérkőzés után. Forrás: nol.hu

6. avatar: Longinus
    2017.10.09, 22:33
    képNyilasi első, a magyar csapat második gólját lőtte a 21. percben. Kép: nol.hu

7. avatar: Longinus
    2016.11.07, 08:22
    képAz első gól szerzője Pintér (10), háttérben Nyilasi és Várady.képA szövetségi kapitány gratulál sz öt gólt szerző Nyilasi Tibornak. Forrás: Labdarúgás/Arcanum

8. avatar: magyarfutball.hu

9. avatar: fgymat
    2009.02.14, 20:23 (szerk.: 2017.11.01, 19:46)
    Ezúttal is vidéki helyszín: Szombathely adott otthont a mérkőzésnek. Csapatunk már "könnyű szívvel" készülhetett a mérkőzésre. Sajnos a selejtezőből a továbbjutás már elúszott. Presztízs szempontból volt inkább jelentősége a találkozónak és a csoport sorrendje miatt.

Válogatottunk valóban könnyedén játszott. Nagy fölényben voltunk az egész mérkőzés alatt. Lendületes és ötletes akciókat és nem utolsó sorban gólokat láthatott a vidéki város stadionjának közönsége. A gólok az egész találkozó alatt szép egyenletesen elosztva estek. Bíztató volt azt látni, hogy a csapat nem állt le a biztos vezetés tudatában, hanem végig nagy kedvvel játszott.
    Nyilasi öt góllal, mégpedig mesterötössel járult hozzá a sikerhez.

Természetesen nem kell túlértékelni a győzelmet, hiszen a luxemburgi csapat egyetlen pontot sem szerzett a selejtezők során.
    A csoportban végül a második helyen végeztünk 7 ponttal, a 10 pontos Wales mögött (harmadik Ausztria szintén 7 és negyedik Luxemburg 0 ponttal).